Bitfinex Securities

Bitfinex Securities, SkyBridge Digital Finance ile mutabakata vardı

Bitfinex Securities, yenilikçi finans uygulamalarının gelişimi doğrultusunda yeni bir adım atarak SkyBridge Digital Finance ile mutabakat anlaşması imzaladı. Yapılan stratejik iş birliğiyle ekosistemdeki talepleri karşılamak amacıyla ürün portföyünün genişletilmesi hedefleniyor.

Tokenlaştırılmış menkul kıymet ihracı ve trading’inde lider platform Bitfinex Securities Ltd, Kazakistan’da öncü bir varlık yönetimi şirketi olan SkyBridge Digital Finance ile anlaşmaya vararak mutabakat anlaşması (MOU) imzaladı. Anlaşma, iki şirketin faaliyet süreçlerinde daha fazla iş birliği sağlamak amacıyla bu ayın ilk döneminde Astana Uluslararası Borsası ile ayrı bir mutabakat anlaşması imzalanmasının ardından geldi.

SkyBridge grubunun bir parçası olan SkyBridge Digital Finance, yatırım fonlarını piyasaya süren ilk Kazakistan firması olarak biliniyor. Varlık yönetimi ve finansal danışmanlık hizmetlerindeki uzmanlığıyla öne çıkan SkyBridge, bölge genelinde yatırım fırsatlarına ve ekonomik büyümeye öncülük eden bir rol oynuyor.

Tokenize menkul kıymetler alanında yeni iş birliği

Mutabakat metninin imzalanması hem Bitfinex Securities hem de SkyBridge Digital Finance için önemli bir dönüm noktası olurken, tokenize menkul kıymetlerin yenilikçi alanında yeni bir stratejik iş birliği dönemi vaat ediyor. Her iki şirket hızla küreselleşen müşteri portföyünün gelişen taleplerini karşılamak adına ürün tekliflerini genişletmeyi amaçlıyor. Bu anlaşmanın ardından Bitfinex Securities ve SkyBridge Digital Finance, KOBİ menkul kıymetlerinin küresel ölçekte tokenlaştırılması için güvenli ve düzenlenmiş bir ortam sağlamak üzere iki yapının da uzmanlıklarından yararlanmayı amaçlıyor.

İş birliği yeni girişim hamlelerini kapsıyor

İş birliği kapsamında yeni ürünlerin geliştirilmesi, bilgi alışverişi, security token offerings üzerinde ortak stratejik uygulama, menkul kıymetler için ikili listeleme, tokenize fonlar, sentetik menkul kıymetler ve yatırımcı sürtünme noktalarını azaltmak amacıyla dijital sistemlerin entegrasyonu da dahil olmak üzere çeşitli girişim hamleleri bulunuyor.

İlginizi çekebilir:  Vertiv, küresel üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı hedefliyor

“Tokenlaştırma yoluyla yeni bir küresel standart yaratıyoruz”

Yapılan anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan, SkyBridge Digital Finance Genel Müdürü Yessengeldy Rakhimbekov, “Bitfinex Securities ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık, blokzinciri finansmanındaki teknik devrime doğru heyecan verici bir adım. Aktif olarak, tokenlaştırma yoluyla yeni bir küresel standart yaratıyoruz. Bu anlaşmanın da finans sektörü için ileriye dönük bir adım olduğuna dikkat çekmek istiyoruz.”

Bitfinex Securities Operasyon Müdürü Jesse Knutson yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“SkyBridge’in Kazakistan’daki deneyimi ve varlığının yanı sıra sermaye piyasalarındaki uzmanlığı ve yetenekleri göz önüne alındığında, bu iş birliğini geleneksel ve yeni finans arasında önemli bir köprü olarak görüyoruz. SkyBridge ile çalışmak, Bitfinex Securities’e daha fazla yüksek kaliteli varlık getirme kabiliyeti getiriyor, ihraççılara daha derin küresel likidite havuzlarına giden ekonomik ve verimli bir yol sunuyor. Bunlara ek olarak, AIFC; Kazakistan ve daha geniş anlamda Orta Asya’da sermaye piyasalarının gelişiminde farklı öneme sahip bir adım oluşturuyor.”

Anlaşmaya taraf olan şirketler, gelecekteki iş birliklerinin bu mutabakat anlaşmasından kaynaklanacağına inandıklarını ifade etti. Her iki taraf da ekonomik büyümeyi ilerletmeyi, uluslararası yatırımları çekmeyi ve Astana Uluslararası Finans Merkezi’ni (AIFC) bölgesel bir inovasyon feneri olarak konumlandırmayı dört gözle bekliyor.

Akıllı kilit nasıl kullanılır? | Yale Linus Smart Lock incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir