BlackBerry 10’a ücretsiz görüntülü sohbet desteği

Research In Motion (RIM) ve, 66 milyon kullanıcısı ile dünyanın en geniş görüntülü sohbet sağlayıcılarından ooVoon, ooVoo’nun BlackBerry 10 platformuna yönelik yeni nesil HD görüntülü konuşma hizmeti sunduğunu açıkladı.

RIM, son derece hızlı BlackBerry 10 tarayıcısı ile uyumlu olarak çalışan ooVoo servisleri aracılığıyla BlackBerry 10 platformu üzerinden sesli ve görüntülü konuşma sağlıyor. Bu sayede BlackBerry 10 kullanıcıları, aileleri ve arkadaşları ile anında mesajlaşma ve görüntülü konuşma yapma imkanı sunan çoklu bir platforma sahip oluyor. ooVoo üzerinden, aynı zamanda 12 kontak ile görüşme yapmak mümkün.

ooVoo’nun ayda 1 milyar dakikadan fazla konuşma hacminin olduğunu belirten ooVoo Başkanı Jay Smit, “ooVoo’nun HD video chat özelliği ile BlackBerry 10 kullanıcıları, milyonlarca aktif ooVoo üyesi ile mobil ya da masaüstü platformlardan görüntülü konuşma yapabilecekler.” diyerek devam etti.

ooVoo hizmeti, BlackBerry 10’un standart arama özelliklerine entegre edilerek kullanıcının sesli aramadan görüntülü aramaya zahmetsizce geçmesini sağlıyor.  ooVoo’nun bulut tabanlı platformu ise benzersiz bir video kalitesi sunuyor. Bu sayede BlackBerry 10 kullanıcıları, çeşitli platformlar arasında konuşma yapabiliyor ve ooVoo’nun sunduğu sosyal ağ özelliklerinden ücretsiz* olarak yararlanabiliyor.

“İletişim alanında bir sektör lideri olarak, insanları yenilikçi özellikler ile bir araya getirmenin öneminin farkındayız.” diyen RIM Küresel İş Ortaklıkları ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Martyn Mallick, “ ooVoo, birden fazla kontak ile aynı zamanda, mobil ya da masaüstü bir cihaz üzerinden görüşme yapmak isteyen BlackBerry 10 kullanıcıları için harika bir seçim ve ooVoo ile işbirliğimiz çerçevesinde bu servisleri kullanıcılarımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz”. diyerek devam etti.

ooVoo’nun yenilikçi Watch Together (Birlikte İzle) özelliği, kullanıcılara aynı anda birçok kontak ile video izleme ve paylaşma imkanı sunuyor. Alışveriş yaparken görüntülü konuşma yaparak arkadaşınıza fikir sormak gibi aktiviteler ile ooVoo’nun bu özelliğini günlük hayatınızda kolayca kullanabilirsiniz.

ooVoo, 2013 yılı içerisinde BlackBerry World üzerinden, BlackBerry 10 kullanıcılarına sunulacak ücretsiz bir servis. Kablosuz ağ bağlantısı üzerinden veri alışverişi, kullanıcıların mobil data paketlerine göre değişiklik gösterebilir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için servis sağlayıcınıza danışabilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir