Bluetooth Smart ve iBeacon meraklıları buluşuyor

İnternet girişimcileri, yazılım uzmanları ve elektronik mühendisleri Bluetooth Smart ve iBeacon teknolojilerini konuşmak, iş modellerini incelemek ve sektör çalışanlarıyla tanışmak üzere İTÜ Teknokent’te buluşuyor.

Her hafta bilişim teknolojileri alanında farklı bir konuyu ele alarak sektör çalışanlarıyla karşılıklı sohbet formatında tartışan IstanbulCoders (istanbulcoders.org) grubu sektörde çokça ismini duymaya başladığımız Bluetooth Low Energy, Bluetooth 4.0, iBeacon, Smart Home, Internet of Things kavramlarını gündeme taşıyor.

Bluetooth tabanlı teknolojilerin yazılım ve donanım yönüyle ele alınacağı Bluetooth Smart ve iBeacon Meetup toplantısı Valensas sponsorluğunda 5 Şubat’ta İTÜ ARI 3 Teknokent’te gerçekleştiriliyor. Bu teknolojilerden herhangi birine ilgi duyan herkes etkinliğe ücretsiz katılabiliyor.

Valensas Teknoloji kurucularından Akın İdil, sunumunda Bluetooth teknolojisinin mobil ve masaüstü uygulama alanlarını anlatacak. Buluşmada ayrıca bu alanda yakın dönemde gerçekleştirilen proje örnekleri de paylaşılacak.

Yer: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi ARI3 Teknokent Binası Salon 4
Tarih: 5 Şubat 2015 Perşembe
Saat: 19:00-21:00

Program:

19:00 Networking
Sektör çalışanları ile tanışma ve sohbet

19:30 Sunum
BLE ve iBeacon Teknolojisi
Akın İdil, Kurucu Ortak
Veacon Platform

BLE Proje Örnekleri
Can Yaman, Senior Developer
Valensas Teknoloji

20:30 Soru ve Cevap

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir