Boeing, güvenli telefon üretti

Havacılık sektörünün öncü firmalarından Boeing, çok gizli görüşmeler için kullanılmak üzere güvenli bir telefon geliştirdi. Black adı verilen bu telefonun en önemli özelliklerinden biri, kendini yok edebiliyor olması.

Cep telefonunun gövdesine müdahale edildiği takdirde, telefon otomatik olarak içindeki tüm verileri siliyor ve kendi kendini çalışmaz hale getiriyor.

Telefon daha çok, işadamları ve kişisel veriler konusunda kaygılı olan kullanıcıların kullanımını hedefliyor. Boeing, ABD Başkanı da dahil olmak üzere ABD hükümeti görevlileri için güvenli iletişim hizmetleri sunuyor.

Bu model kitlesel kullanım için hazırlanmadı. Bu nedenle fiyatı ve piyasaya sürülüş tarihi de belirsiz. BBC’nin haberine göre şirket, modelin üretilmesinin 36 ay aldığını söyledi. Telefonda, modele özel olarak uyarlanmış Google’ın Android sistemi çalışıyor ve Boeing’ın kendi güvenlik uygulamaları da bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir