BTK ile operatörler arasında 4.5G imtiyaz sözleşmesi imzalanıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 26 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirilen kamuoyunda bilinen adıyla 4.5G IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi’nin kazanan Avea İletişim Hizmetleri AŞ, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ ve Vodafone Telekomünikasyon AŞ’ye IMT Yetki Belgeleri 27/10/2015 tarihinde verilmişti.

İşletmecilerin mevcut GSM ve 3G (IMT200/UMTS) İmtiyaz Sözleşmelerinde de ihale sonrası gerekli değişiklikler yapılmış, mevcut tahsis edilen frekansların teknoloji nötr kullanımının sağlanması öngörülmüştü.

Şimdi süreçte önemli bir aşamaya gelindi. GSM ve IMT200/UMTS İmtiyaz Sözleşmeleri, BTK ile işletmeciler arasında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla 9 Şubat 2016 Salı günü saat: 09.15’te BTK İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde imzalanacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir