Burj Khalifa’ya Avaya teknolojisi

Seçkin yaşam tarzları sunan ve önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden EMAAR Properties ile ağ sistemleri ve uygulama çözümleri sağlayıcıları arasında lider olan Avaya, dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa için SDN Fx teknolojisini kullanacaklarını duyurdu. Bu yeni nesil teknolojik altyapı sayesinde, bina sakinleri ve BT ekipleri, en iyi ağ deneyimini kesintisiz olarak yaşayabilecekler.

Çoklu kullanıcıya sahip bir yapı olan Burj Khalifa; rezidanslar, ofisler, dünyanın ilk Armani Oteli, ortak alanlar, dinlenme alanları ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapıyor. Bina sakini ve ziyaretçilerin hizmet düzeyi beklentilerini karşılamak için güvenli, esnek, ölçeklenebilir ve sağlam bir ağ platformu gerekiyor. Avaya’nın “her yerde sadelik” prensibi için geliştirdiği fabric tabanlı, yazılım tanımlı ağ mimarisi SDN Fx ile bu artık mümkün.

Burj Khalifa, Avaya’nın SDN Fx ağ teknolojisi sayesinde zahmetsiz ve verimli ağ kurulumundan faydalanırken, hizmet sağlama ve ağ erişiminde de güvenilirliğe kavuşuyor. Avaya’nın SDN Fx çözümü, Wi-Fi erişiminden, kişisel cihazların erişimine kadar, tüm bu süreçlerin hızlı bir şekilde yönetilmesini ve tedarik edilmesini sağlayarak bina sakinlerinin ve ziyaretçilerin daha memnun, BT ekibinin ise daha verimli olmasına imkan veriyor.

Yüksekliği 828 metreye ulaşan Burj Khalifa’da, yaklaşık 527.000 metrekare yerleşik alan, 172.000 metrekare meskûn alan ve 28.000 metrekare ofis alanı bulunuyor. Dünyanın en yüksek seyir platformu olan At the Top, Burj Khalifa SKY da yine Burj Khalifa’da bulunuyor.

Avaya, SDN Fx’in dev projelerde ve yapılarda yer almak konusunda büyük mesafe kat etmekte olduğunu Şubat 2015’te tüm dünyaya duyurdu. SDN Fx’in Burj Khalifa’da uygulanması, Avaya’nın Birleşik Arap Emirlikleri ve bölgedeki yenilikçi küresel dev projelerle işbirliği yapması açısından önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  'Süper Platform'a dönüşen TV+, Exxen ile iş birliği yaptı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir