TikToker

ByteDance, TikTok kararnamesini yargıya götürüyor

Sosyal medya uygulaması TikTok’un yaratısı Çinli ByteDance şirketi, Başkan Donald Trump’ın uygulamayla ilgili kararnamesini yargıya taşıyor.

TikTok’tan yapılan açıklamada şirketin yaklaşık bir yıldan bu yana ABD hükümetiyle konuyu çözmeye çalıştığı, ancak bir ilerleme kaydedilemediği belirtildi.

Açıklamada “Hukukun üstünlüğünün gözardı edilmemesi, firmamıza ve kullanıcılarımıza adil bir biçimde davranılması adına, söz konusu kararnameye yargı yoluyla itiraz etmekten başka seçeneğimiz kalmadı” denildi.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, şirket, 24 Ağustos Pazartesi günü ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanan kararnameyle ilgili yargıya gerekli başvurunun yapılacağını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, TikTok uygulamasının ABD’li kullanıcıların verilerini Çinli istihbarat birimleriyle paylaşabileceği tehlikesi nedeniyle şirketin ABD’deki varlıklarını 90 gün içinde elinden çıkarmasına yönelik bir kararname imzalamıştı. Bu çerçevede TikTok’un ABD operasyonlarının Microsoft ya da Oracle tarafından satın alınmasına yönelik görüşmeler de devam ediyor.

Öte yandan ABD’de federal çalışanların kendilerine görevleri nedeniyle verilen akıllı telefon ve cihazlara TikTok ve WeChat uygulamalarını yüklemeleri ve kullanmaları da yasaklanmıştı.

Otomobilde telefonunuzu kablosuz şarj edin | Celly Pro Mount incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir