Cambaz babası Amazon’un kurucusu Bezos’un peşinde

Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos’un biyolojik babasının bir cambaz olduğu ve geçtiğimiz yıla kadar Bezos’un kendi oğlu olduğunu bilmediği ortaya çıktı. Baba Jorgensen’in, Bezos’la görüşmeyi kararlaştırdığı belirtiliyor. Dünyanın en büyük kitap mağazası olan Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos’un gerçek babasının, tek tekerlekli bisikletle gösteriler yapan bir cambaz olduğu ve geçen yıla kadar Bezos’un oğlu olduğunu bilmediği ortaya çıktı.

TedJorgensen1

Dünyanın en zengin ve önemli işadamlarından biri olan Jeff Bezos’un biyolojik babasının, yıllar önce bisikletle gösteriler yapan bir cambaz olduğu, onu ve annesini, henüz daha 17 aylık bir bebekken terkettiği belirtildi. Şu an 69 yaşında olan baba Ted Jorgensen’in halen Arizona’da yaşadığı, bir bisiklet tamircisi olduğu da kaydedildi.

bisikletcidukkani
Bezos’un babası halen bu bisiklet tamircisinde çalışıyor.

50 yıl sonra öğrendi

Olay, Bezos’un gizli kalmış yönlerinin kitaplaştıran yazar Brad Stone’un araştırmaları sonucu ortaya çıkmış. Bezos’un biyolojik babasını öğrenen Stone, doğruca soluğu Arizona’da almış ve Jorgensen ile görüşmüş. Jorgensen’e oğlunun Amazon.com’un kurucusu ve bir milyarder olduğunu anlatan Stone, “Söylediğimde tamamen şaşırdı. Ne anlattığım hakkında bile bir fikri yoktu. Anlatınca öğrendi. Bezos’un oğlu olduğunu bilmiyordu” ifadesini kullanıyor. Stone, Jorgensen’in oğlu ile temasa geçmeyi arzuladığını söylediğini de aktarmış.

MiguelJackieBezos
Bezos’un ebeveynleri Miguel ve Jackie.

Jorgensen 18 yaşındayken, kız arkadaşı Jackie Gise’ın hamile olduğunu öğrenmiş. İkili, ailelerinin izniyle evlenmiş, ancak Bezos (yani Jeffrey Preston Jorgensen)henüz 17 aylıkken de boşanmışlar. Jackie ve onun babası, Ted’e bir daha kendileriyle asla görüşmemesini söylemişler. O da kabul etmiş ve aradan neredeyse 50 yıl geçmiş. Bezos’un annesi Jackie, bu ayrılığın ardından bir-iki yıl sonra Mike Bezos ile evlenir ve Jorgensen’den küçük oğullarının velayetinin tamamen yeni kocasına geçmesi için izin alır. Böylece küçük Jeff’in soyadı da Bezos olur.

‘Bütün hata benimdi’

TedJorgensen
Jeff Bezos’un biyolojik babası Ted Jorgensen

Milliyet’in haberine göre, yazar Stone’la görüşen ve dört çocuk babası olan Jorgensen, “O dönemde gerçekten de kötü bir koca ve babaydım. Jackie’yi asla suçlamıyorum. Tamamen benim hatamdı” dedi. İlk etapta bir kardeşleri olduğunu dört çocuğundan gizleyen Jorgensen, bu yılın başlarında gerçeği onlara anlatmış. Jorgensen’in en küçük oğlu Darin Fala, yazar Stone’a ulaşarak kendisi ve babasının, Bezos ile görüşme isteğıini iletmiş. Henüz bu görüşmenin olup olmadığı, Bezos’un tepkisi gibi ayrıntılar bilinmiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir