Casper’dan ince gövdeli Nirvana Ultrabook

En kalın noktası sadece 17,9 mm ve ağırlığı 1,53 kg olan Casper Nirvana Ultrabook, ince gövdesine karşılık 3. nesil yeni Intel işlemcileri ile performanstan vazgeçemeyenler için geliyor. İncecik ve tüy gibi hafif ultra teknolojili Casper Nirvana Ultrabook bilgisayar taşımayı zevkli hale getiriyor. İş verimliliğinizi ve keyfinizi en üst düzeye taşıyacak şekilde tasarlanan Casper Nirvana Ultrabook, çantalara zahmetsizce yerleşerek ev ile iş arasında kolaylıkla taşınabiliyor.

İnceliği ile şık tasarım, güçlü işlemcisiyle sıkı performans, hafifliğiyle de kolay taşıma tarafında öne çıkan Casper Nirvana Ultrabook, kullanıcısına standart boyutlardaki bir dizüstü bilgisayardan beklediğiniz her şeyi vadediyor. Casper Nirvana Ultrabook, 3. nesil yeni Intel işlemcisi ile performans sınırlarını zorlarken, zevk sahibi süper ince tasarım çizgisiyle de aynı segmentteki ürünlerden ayrı bir yerde konumlanıyor. 14 inç LCD ekrana sahip Nirvana Ultrabook’un alüminyum dizaynı, dayanıklılığı ile güven verirken, ince, hafif ve şık tasarımı gittiğiniz her yerde farklılığınızı yansıtıyor.

Ultra-Hızlı Duyarlılık

Intel Rapid Start teknolojisine sahip Nirvana Ultrabook 20 saniye içerisinde açılırken, kapatma ve yeniden başlatma için harcanan zamanı ortadan kaldırıyor. Duyarlılığı ve hızı ile dikkat çeken Nirvana Ultrabook bu özelliği sayesinde uyku modunda iken 2 saniyeden daha az bir süre içerisinde tekrar hazır bir duruma geliyor. Dizüstü bilgisayar 8 saatlik uyku modundan sonra veya belirlediğiniz belli bir süreden sonra derin uyku moduna geçiyor ve geri döndüğünüzde de 4 saniye gibi kısa bir sürede açılıyor.

Ultra Performans

Katı hal Diski (SSD), dosyalarınıza hızla erişebilmenize imkan verirken, USB 3.0 özelliği ise 10 kat daha hızlı veri okuma sağlıyor. Nirvana Ultrabook‘un yerleşik Polimer Pili tek şarjla 8 saate kadar dayanarak size tam bir mobil özgürlük kazandırıyor. Daha az güç harcayarak çoklu görevlerin daha hızlı yapılabilmesini sağlayan 3. nesil Intel Core i5 işlemci, 2. Nesil işlemcilere göre yüzde 15 performans artışı ile ultra performans farkını yaşatırken, Intel HD4000 Entegre Grafik Kartı ile de yüzde 50 daha yüksek Grafik Performansı sunuyor. HDMI bağlanabilirlik özelliği ise FULL HD büyük ekran eğlenceye giriş biletiniz oluyor.

Ultra Güvenlik

Ultrabook, barındırdığı Anti-Theft teknoloji sayesinde bilgisayarınız çalınsa dahi içindeki verileri koruma altına alıyor. Herhangi bir çalınma durumunda Anti-Theft teknolojisi devreye girerek, uyduya gönderilen bir sinyalle sistemi kilitliyor. Bu güvenlik yazılım destek özelikleri sayesinde çalınan bilgisayarın sistemine izinsiz erişim engellenirken önemli veriler de koruma altına alınmış oluyor. Notebookun bulunması gibi durumlarda ise kullanıcılar cihazın sistemini tekrardan açtırıp, tüm eski verilerine erişebiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir