CeBIT’in bu yılki ana teması ‘Paylaşım Ekonomisi’

CeBIT Fuarı Almanya’nın Hannover kentinde kapılarını ziyaretçilere açtı. Bilişim, telekomünikasyon ve internet branşlarında yeniliklerin sergilendiği fuarın bu yılki ana teması “Paylaşım Ekonomisi”.

70 ülkeden 4 bin 100 firmanın boy göstereceği fuarda bulut bilişim teknolojisindeki en son yenilikler sergilenecek, paylaşım ekonomisi modelleri tanıtılacak.

Avrupa’da giderek popüler hale gelen paylaşım ekonomisi, internet üzerinden otomobilden eve, el aletlerinden bilgisayarlara, server ve bilgisayar programlarına kadar hemen her türlü ürün ve hizmetin daha ucuza temin edilmesini sağlıyor.

Bulut bilişim teknolojisi kapsamında yeni ürün ve programlar, paylaşım ekonomisinin gelişmesinde anahtar rol oynuyor. Uzmanlar, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin, bulut bilişim ve paylaşım ekonomisi modelleriyle giderek daha fazla tasarruf sağladığına işaret ediyor.

CeBIT fuarında şirketler için yeni dijital platformların, daha hızlı internet erişimi, işletim sistemi, veri toplama, depolama, düzenleme ve paylaşma imkânı sağlayan modellerin tanıtılması bekleniyor.

Deutsche Welle’nin haberine göre, bu yıl Polonya’nın konuk ülke olduğu CeBIT 2013’e 300 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. CeBIT fuarı 9 Mart’ta sona erecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir