CEO’lar sosyal paylaşım sitelerini kullanmıyor

ABD’de yapılan araştırmaya göre en büyük 500 şirketin genel müdürleri arasında sadece yüzde 32’si Facebook, Twitter, LinkedIn veya Google+ sosyal paylaşım sitelerinden en az birini kullandığını itiraf etti.

Araştırma yapan Domo şirketi ile CEO.com sitesinin yayınladıkları raporda, başarılı şirket yöneticilerinin yaklaşık yüzde 68’inin hiçbir sosyal paylaşım sitesinde hesabı olmadığı belirtildi.

Öte yandan yaklaşık yüzde 28’i, profesyonel iletişim için LinkedIn kullanıyor. Bu sitenin üst düzey yöneticiler arasında, sıradan ABD’li internet kullanıcılarına göre çok daha popüler olması dikkat çekiyor.

Beş yüz genel müdürden 28’i, yani yüzde 5,6’sı, Twitter’de hesaba sahip ancak sadece 19’u son 100 günde bu siteyi aktif bir şekilde kullandı. Buna rağmen Twitter, genel müdür olan kullanıcı sayısının arttığı servislerden biri olmaya devam ediyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre şirket yöneticilerinin yaklaşık yüzde 7’si, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabına sahip. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 7,6’ydı. Facebook’taki popüler genel müdürlerin başında, 17 milyon takipçiyle sitenin başkanı Mark Zuckerberg bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir