Cep telefonunda en değerli bilgi telefon listesi

Cep telefonundaki bilgiler içinde sıradan vatandaş için en değerlisi telefon listesinin olduğu ortaya çıktı. Modern mobil cihazlar her tür bilgiyi saklama olanağını sunsa da Rusya vatandaşlarının yüzde 56’sı için en değeli bilgi telefon listesi olmaya devam ediyor.

Uluslararası antivirüs şirketi ESET’in Rusya’nın sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı araştırmaya göre cep telefonu kullanıcılarının yüzde 20’si içinse cep telefonda bulunan kişisel SMS mesajları, fotoğraflar ve video görüntüleri çok daha değerli.

Geriye kalan bilgiler, kullanıcılar arasında pek de popüler değil. Ankete katılanların yüzde 4’ü iş belgelerinin, yüzde 5’i e-posta bilgilerinin ve yüzde 6’sı online-ödeme verilerinin değerli olduğunu söyledi. Müzik ve kitap stokları da pek rağbet görmüyor (yüzde 9).

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, uluslararası BT güvenlik şirketi ESET’in anket çalışması, 2000 kişi arasında yapıldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir