Cepte gol kralı Messi

Turkcell’liler, Dünya Kupası heyecanını 12 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında Turkcell TV+ ve GollerCepte ile istedikleri yerden takip etti. Turkcell’lilerin en çok izlediği gol Arjantin’in efsane ismi Lionel Messi’nin İran’a son dakikada attığı gol olurken, futbol tarihine geçen Almanya-Brezilya müsabakası da en fazla izlenen maç olarak ilk sırayı aldı.

Turkcell’liler, Dünya Kupası’nın tüm heyecanını bir ay boyunca istedikleri yerden takip etme şansını yakaladı. Dünya Kupası süresince kullanıcılar, Brezilya’da oynanan maçları Turkcell TV+ ve GollerCepte uygulamaları ile izledi. Kupa boyunca Turkcell TV’de maçların yayıncısı TRT’nin izlenme süresi bir önceki aya göre 2 katına yükseldi.

Turkcell TV’de en çok reytingi Almanya’nın, Brezilya’yı 7-1’le geçtiği tarihi karşılaşma aldı. Ayrıca 12 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında Turkcell TV+ üzerinden mobil internet tüketimi ise bir önceki ayın aynı dönemine göre %81 oranında arttı.

gollercepte1

Turkcell’liler, GollerCepte Dünya Kupası uygulaması ile de kaçırdıkları maçların özetlerine ve gollerine kolayca ulaştı. Yaklaşık 250 bin kişi, kupa boyunca atılan golleri toplamda 1 milyon kez cepten izledi. GollerCepte üzerinden golleri en çok seyredilen ülkeler ise Brezilya, Arjantin ve Hollanda oldu.

Kupa’nın efsanesi Arjantin Milli Takımı’nın golcüsü Lionel Messi, Turkcell GollerCepte uygulamasında en skorer isim oldu. Messi’nin İran’a attığı gol, GollerCepte uygulamasında en çok izlenen gol oldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir