Champions Running’de profesyoneller yarıştı

Ülkemizin dijital dönüşümüne liderlik etme hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, teknoloji ve hizmet yatırımlarıyla birlikte sosyal yatırımlarını da sürdürüyor. Vodafone İstanbul Maratonu ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ile koşu sporunu sahiplenen Vodafone, İstanbul Champions’un 2013’te başlattığı koşuya üçüncü kez ismini verdi.

İlk kez Mayıs 2013’te koşulan ve şirket çalışanlarından oluşan koşu takımlarına, ekip olarak hareket etmenin keyifli ve eğlenceli yönünü yaşatmayı hedefleyen yarış, 24 Mayıs’ta Caddebostan Sahili’nde üçüncü kez düzenlendi. Türkiye’nin büyük ve orta ölçekli firmalarının çalışanlarından oluşan, en az 5 en fazla 20 kişilik koşu takımları, ekip ruhunu perçinleyerek profesyonel hayattaki rekabeti koşu parkuruna taşıdı. Bu sene eklenen bir yenilikle yarış ferdi katılıma da açıldı. Şirketinin koşu takımı olmayan çalışanlar, ferdi olarak şirketleri adına yarışa katıldı.

Giderek artan katılımla üçüncüsüne 50’den fazla şirketten 1000’den fazla çalışanın başvuru yaptığı Vodafone İstanbul Champions Running, benzer profildeki şirketleri bir araya getirdi. Şirketler arası rekabet ortamının dostane bir şekilde teşvik etmeyi hedefleyen yarış “Her plaza çalışanı bir sporcudur” sloganıyla hayata geçirildi.

İstanbul Champions Running katılımcıları, yarış günü erken saatlerde Caddebostan Sahili’nde buluşarak sohbet edip yarışın havasına girdi. Koşucular, yarıştan sonra müzik ve ikramlar eşliğinde güneşli havanın tadını çıkardı. 3. Vodafone İstanbul Champions Running’de parkuru en kısa sürede tamamlayan Tofaş takımı şampiyon oldu. İkinciliği Arçelik, üçüncülüğüyse Yapı Kredi aldı.

Sivil toplum kuruluşları kategorisinde birinci Akut koşu takımı oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi takımından Mehmet Boztepe en hızlı erkek sporcu olurken, Solgar takımından Dilge Koçak en hızlı kadın sporcu oldu. En hızlı koşuculara ve birinci olan Tofaş takımına Samsung Gear 2 akıllı saat hediye edildi. İkinci ve üçüncü takıma Hillside City Club’dan masaj hediyesi verilirken, STK şampiyonu Akut’a Hillside City Club spor üyeliği verildi.

Vodafone Istanbul Champions Running ayrıca iyilik peşinde koşmayı destekleyen Adım Adım ile ortak olarak TEGV, TOG ve Koruncuk Vakfı için takımların bağış yapmasına da öncülük etti. Destekçileri arasında Finansbank, Hillside, Coca Cola, Banvit, Dominos ve Karnaval’ın da yer aldığı 3. Vodafone İstanbul Champions Running’e katılan şirketler şöyle sıralandı:

Akbank, Aksigorta, Allianz Yapı Kredi Sigorta, Amerikan Hastanesi, Arçelik, Banvit, Brisa, Burgan, Caffe Nero, Digiturk, Do&Co, Eczacıbaşı, Egemenoğlu, Finansbank, Grupanya, Huawei, Mavi Jeans, Nestle, Peak Games, Pegasus, Samsung, Trendyol, Yapı Kredi, Yıldız Holding, PwC, Vodafone Türkiye, Yıldız Teknik Üniversitesi, Pronet, Tofaş, Akut, Adım Adım, Hareket Candır

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, ülkemizde bireylerin ve kurumların dijital dönüşümüne ilham vermeyi hedeflerken kültürel, sanatsal ve sportif yatırımlarımızı da önceliklendiriyoruz. Toplum için değer yaratma arzusuyla sporu ve spor yapan herkesi destekliyoruz. Sahiplendiğimiz koşu sporunu kitleselleştirmeyi ve erişilebilir kılmayı ilke edinerek Vodafone İstanbul Maratonu ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’ndan sonra şirketler arası koşu etkinliği olarak hayata geçirdiğimiz Vodafone İstanbul Champions Running’in üçüncüsünü tamamlamanın mutluluğu içindeyiz. Türkiye’de değişimini tetikleyen lider şirketler, koşu takımlarıyla birlikte sağlıklı yaşama verdikleri değeri gösterirken, dostane rekabeti koşu parkuruna taşıdılar. 3. Vodafone İstanbul Champions Running’de 50’den fazla şirketin 1000’den fazla sporcu çalışanını ağırladık. Kurumların güvenilir iş ortağı Vodafone Türkiye olarak müşterilerimizin hem iş hem de sosyal hayatlarında yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir