Dailymotion yeni platformuyla Türkiye’de

Önde gelen video arama ve keşfetme sitesi Dailymotion, global tanıtım programı kapsamında yeni platformunun lansmanını ABD’den sonra Türkiye’de de gerçekleştirdi. Çok güçlü bir kullanıcı deneyimi vadeden bu güncelleme, Dailymotion’un sezgisel mobil uygulaması ve geliştirilmiş masaüstü deneyimini de kapsayacak şekilde, dünyanın en güvenilir içerik üreticilerinden gelen premium video içeriği ve endüstri lideri player teknolojisi üzerine inşa edildi.

Yeni platform, güvenilir yayıncılardan kendi kişisel zevk ve ilgi alanlarına yönelik içerik arayan kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaya odaklanıyor. Lansman ortakları arasında; Genius, Condé Nast Entertainment, Hearst Magazines Digital Media, Bloomberg Media, BBC News, VICE, Billboard / The Hollywood Reporter, FOX Deportes gibi yayıncılar yer alıyor.

Dailymotion CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Maxime Saada, “Video, duygulara en çok hitap eden medya formatı ve tüketiciyle bağlantı kurmanın en güçlü yolu; ancak ekosistem, videonun gücünden maalesef tam anlamıyla yararlanmıyor. Biz, insanların sevdikleri içeriği daha kolay keşfedebildikleri, reklamverenlerin, markaları için güvenli bir ortamda tüketiciyle bağlantı kurabildikleri ve yayıncıların, ürettikleri içeriğin erişimini arttırarak daha ilgili bir kitleyle etkileşime geçebildikleri yepyeni bir paradigmanın öncülüğünü yapıyoruz” dedi.

Amerikalı Bloomberg Medya Dağıtım, İçerik Satış Yöneticisi Christine Morgan da bu açıklamaya şunları ekliyor: “Global iş dünyası haberlerinin lider sağlayıcısı olarak, premium içeriklerimizi sunarken Dailymotion’un veri-güdümlü platformlarını kullanmaktan ve Daliymotion ile işbirliği yapmaktan çok mutluyuz. Bu ortaklığı hem erişimimizi arttırmak hem de yüksek kalitedeki ekonomi, finans ve teknoloji haberlerini yeni ve daha ilgili bir kitleye ulaştırmak için önemli bir adım olarak görüyoruz.”

Şu sırada Türkiye ve Orta Doğu’da da iOS (Apple Store) ve Android (Google Play) platformlarda yer alan Dailymotion mobil uygulaması ve yepyeni bir deneyim vadeden masaüstü site (http://www.dailymotion.com) kullanıcı için benzersiz bir video deneyimi gözetilerek tasarlandı.

İşte yeni Dailymotion platformuyla gelen özelliklerden bazıları:

  • Yukarıdan aşağı sıralanmış “Haberler”, “Spor”, “Müzik” ve “Eğlence”den oluşan dört ana başlıkta en ilgi çekici video içeriğini sunmaya odaklanan bir yapı: Bu yapı ile, hem mobil uygulama hem de masaüstünde, aralarında konserler, spor müsabakaları, son dakika haberleri gibi daha pek çok canlı etkinliğin de yer aldığı, dünyanın en iyi içerik üreticilerinden ve yayıncılarından gelen premium içeriğe öncelik veriliyor.
  • İçerik keşfini ve kişiselleştirilmiş önerileri farklı başlıklar altında vermek üzere yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü:
    Senin İçin: Kullanıcıların, kendi zevklerine ve ilgi alanlarına göre önerilen videolara erişebilecekleri kişiselleştirilmiş günlük liste.
    Keşfet: Kullanıcıların popüler kanalları, konuları ve trendleri keşfedecekleri bölüm. o Popüler Konular: Son dakika haberleri, kültürel etkinlikler ve eğlence dünyasından en yeni gelişmeleri içeren gerçek zamanlı “trending topic” listesi. o Kitaplık: Abonelikler, çalma listeleri ve videolar gibi favori içeriklerin saklanabileceği ve istendiğinde izlenebileceği bir alan. Burada kullanıcılar içeriği sonradan, hatta çevrimdışıyken bile izleyebilirler.
  • İçerik önerilerini ve video akışını olabilecek en konforlu hale getirmek için tasarlanmış yepyeni bir HTML5 video oynatıcı ve arama algoritması.

Dailymotion Teknoloji ve Ürün Yöneticisi Guillaume Clément, güçlü bir kullanıcı deneyimi oluşturabilmenin anahtarının, webdeki en iyi içeriği en iyi teknolojiyle sunabilmenin bir birleşimi olduğuna inandıklarını ifade ederek şunları ekliyor: “Bu nedenle kendimizi hem içerik hem de teknoloji lideri olarak konumlandırdık. Kullanıcılarımıza en iyi video deneyimini sunma misyonumuzu da bu sayede gerçekleştiriyoruz.”

Dailymotion, dünyayı ilginç kılan etkinlikleri ve fikirleri; komik skeçler, politik tartışmalar, moda showları, canlı oyun yayınları ve daha fazlasını, haberler, spor, müzik ve eğlence şeklinde dört ana başlık altında keşfetmenizi sağlayan video platformudur. 2005 yılında yayına başlayan Dailymotion, siteyi ve mobil platformunu düzenli olarak kullanan, dünya çapında 300 milyon eğlence tutkunundan oluşan bir kitlenin kişisel zevk ve ilgi alanlarına yönelik en ilgili profesyonel video içeriğini sunmaktadır. Dailymotion, Paris merkezli, çok uluslu bir medya şirketi olan Vivendi’ye aittir. Daha fazla bilgi için www.dailymotion.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir