DataStar’dan Hyundai’ye teknoloji desteği

DataStar, Hyundai-Assan’ın fabrika binasından bayilerine, CRM Eğitim Merkezleri’ne değin birçok bilişim teknolojisi (BT) projesini gerçekleştirdi. Hepsi anahtar teslimi olarak sunulan projelerde ürünlerin temininden kurulumuna, eğitiminden desteğine kadar tüm hizmetleri DataStar veriyor.

Deneyimli kadrosu ile kamu ve özel sektör kurumlarına anahtar teslimi BT (bilişim teknolojileri) proje hizmetleri de sunan DataStar, Hyundai-Assan’a birçok proje gerçekleştirdi. Hyundai-Assan’ın fabrika binasından bayilerine, hatta CRM Eğitim Merkezleri’ne değin farklı BT projelerine imza atan DataStar, Türkiye genelinde anahtar teslimi proje hizmetlerini sürdürüyor.

DataStar Proje Grubu Müdürü Mustafa Bilici, Hyundai-Assan’ın gerek fabrika, gerek genel müdürlük binalarında, gerekse bayilerinde BT alanında gereksinim duyduğu ürün ve hizmetleri sağladıklarını belirterek, yılbaşından bu yana Hyundai-Assan’da önemli pek çok BT projesini tamamladıklarını söyledi.

İzmit fabrika binasında 30 server, 57 işistasyonu, 28 endüstriyel bilgisayar, 7 kabinet, çok sayıda monitör, LED TV, vb ürünlerden oluşan büyük bir yatırımı tamamladıklarını açıklayan Bilici, “Ayrıca yine İzmit fabrikasında ikinci bir projede DataStar tarafından üretilen 41 adet Kiosk’ın kurulumunu da tamamladık. Her iki proje de öngörülen zamanda, sorunsuz olarak bitirildi” diyor.

DataStar Proje Grubu, Hyundai-Assan İzmit fabrikasının kamera sisteminin kurulumu ve diğer sistemlerle entegrasyonu projesini de tamamladı. Fabrika binasının yanı sıra Hyundai-Assan genel merkezinde de server projesi alarak başarılı bir şekilde sonuçlandıran DataStar, genel merkeze farklı konfigürasyonlarda 11 adet server, 2 adet storage ve 1 kabinet kurulumu gerçekleştirdi.

Hyundai bayilerine kablosuz altyapı kuruldu

DataStar Proje Grubu tarafından Hyundai’nin Türkiye genelindeki 80 bayisine kablosuz ağ altyapısı kurulumu yapıldı. Kablosuz ağ cihazlarının temininden kurulumuna yine anahtar teslimi olarak gerçekleştirilen projede, Hyundai bayilerine verilen tablet bilgisayarların Hyundai Otomasyon Sistemi ile entegrasyonu sağlandı. En az 24 bin metre kablolama yapılan projede 300 adet access point, 200 adet switch kuruldu.

Öte yandan Hyundai-Assan’ın CRM Eğitim Merkezleri’nin BT altyapısı projesini de DataStar gerçekleştirdi. İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Samsun olmak üzere beş CRM Eğitim Merkezi’ne 90 adet notebook kuruldu ve toplam 900 kişiye 2’şer gün eğitim verildi.

DataStar Proje Grubu, ay sonu itibarıyla Hyundai-Assan merkez ofisteki sistem odasının renovasyonu projesine de başlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir