Defne, latin ülkelerine açıldı

Defne, Background Music servisi ile Bolivya’nın en büyük operatörü Tigo ile 2 yıllık gelir ortaklığı anlaşması imzaladı. Bolivya ile yapılan bu işbirliği ile Defne, Latin Amerika’daki diğer ülkelerle de işbirliği kuruyor. Background Music Servisi için Bolivya ile anlaşan Defne’nin hedefi Şili ve Peru.

Defne’nin yazılımını geliştirdiği Background Music servisini Bolivya’nın en büyük GSM operatörü Tigo da kullanmaya başladı. Defne, Nijerya ve Pakistan ile eş zamanlı olarak Bolivya’da GSM abonelerine telefonla konuşma sırasında arka plana müzik ya da ses efekti ekleme sistemini kullanacak.

Defne’nin sesle ilgili servisler konusunda global iş ortağı Total Tim ortaklığı ve Bolivya’nın en büyük GSM operatörü olan TİGO işbirliği ile gerçekleştirilen anlaşmaya göre, eğlence ve kişiselleştirme servislerine ileri bir örnek olarak geliştirilen Background Music adı verilen servis teknolojisi, GSM aboneleri tarafından kullanılabilecek.

Aralarında Nijerya, Hindistan, Bolivya ve Tacikistan’ın da bulunduğu yaklaşık 30’u aşkın ülkeye, telekomünikasyon şebekeleri için katma değerli servis ve altyapı yazılım çözümleri ile hizmet veren Defne, bu kez özel efekt sistemlerinin telekomünikasyon sektöründe kullanımına yönelik geliştirdiği yazılım ile Bolivya’yla çalışmaya başladı.

Operatörlere mobil eğlence dünyasını zenginleştirmek için katma değerli servislerde yenilikler sunan Defne, Bolivya’da GSM abonelerine telefonla konuşma sırasında arka plana müzik ya da ses efekti ekleyebilecekleri katma değerli servis alt yapısı oluşturdu.   Bu özel teknoloji ile aboneler, telefonla yaptıkları görüşmeler sırasında arka plana staddan yankılanan bir tezahürat, konser ya da çığlık gibi birçok efekt ekleyebilecekler. Tamamen doğal seslerden oluşan Background Music servisi, konuşma sırasında istenilen zamanda durdurulup sonra tekrar başlatılabiliyor.

Telekomünikasyon sektörüne yönelik çözümleriyle 30’u aşkın  ülkede GSM şirketleri ile ortak çalışma yürüten Defne, halen Türkiye’de AVEA ve KKTC’de KKTCELL ile, Nepal’de NCELL ile toplu mesaj platformu, Hindistan’da 3G Video Mail & SMS & Chat servis teknolojisi, Kazakistan’da KCELL ile Voice Changer servis teknolojisi ile hizmet vermeye devam ediyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Amerikan teknoloji şirketleri kârlarını katladı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir