Panasonic tablet

Dicle Elektrik Panasonic tablet kullanmaya başladı

Parçası olduğu tüm süreçleri basitleştiren ve kolaylaştıran Panasonic’in dayanıklı tabletleri, artık 6 ilde 1,8 milyon aboneye hizmet veren Dicle Elektrik’in saha ekipleri tarafından kullanılıyor.

Dijital süreç yönetimini sağlamak ve sahada yapılan işlemleri merkezi, güvenli, hizmet verdiği bölge koşullarına uyumlu mobil bir yapı üzerinden yürütmek isteyen Dicle Elektrik, Panasonic’in dayanıklı TOUGHBOOK M1 tabletlerini kullanmaya başladı. 1,8 milyondan fazla aboneye Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta 60.000 km²’den daha büyük bir alan içerisinde hizmet veren Dicle Elektrik, artık saha verilerini anlık olarak sistemlerine kayıt edebilmenin ve evrakları sahada elde edilen verilerle düzenleyebilmenin yanında bunları dijital arşivlerde daha güvenli bir şekilde saklayabiliyor.

Fiziksel olarak dayanıklı tabletler, kolay bir kullanım ve çok önemli özellikler sunuyor

180 cm’ye kadar yüksekliklerden düşmeye dayanıklı TOUGHBOOK M1, eksi 29 ile artı 60 derece arasındaki ortam sıcaklığında çalışabilmesinin yanı sıra, IP65 seviyesinde toz ve suya karşı korumaya sahip. Güneş ışığında bile kolayca okunabilen ve eldivenle kullanılabilen ekranı, çok yönlü kullanım ve kritik öneme sahip bağlantı seçenekleri ile en zorlu koşullarda bile üstün performansından ödün vermiyor. Yüksek kapasiteli, uzun ömürlü ve cihaz çalışırken değiştirilebilen pilleri sayesinde geniş bir bölgeye hizmet veren ve yoğun iş temposuna sahip saha ekipleri, çalışmalarına gün boyu kesintiye uğramadan ve rahatlıkla devam edebiliyor.

Dicle Elektrik artık daha dijital

Dicle Elektrik, Panasonic TOUGHBOOK M1 ile saha verilerini anlık olarak sistemlerine kayıt edebiliyor, evrakları sahada elde edilen verilerle düzenliyor ve dijital arşivlerde daha güvenli bir şekilde saklıyor. Saha ekipleri kendilerine çevrimiçi atanan görevleri yerine getirirken, merkez destek ekipleri ile anlık iletişim kurup destek alabiliyor. Malzeme ve varlık yönetimini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Tabletlerde yer alan GPS özelliği ise ekiplerin konumlarının anlık olarak izlenebilmesini sağlıyor. Şebeke altyapısını gösteren harita, saha ekiplerine yapılacak işler hakkında daha fazla bilgi sunuyor. Dijital dönüşüm için önemli bir adım olan bu proje sayesinde Dicle Elektrik, tüm süreçlerde dayanıklı mobilitenin ve Panasonic’in yüksek teknolojisinin avantajlarından faydalanıyor.

Yapılan önemli projeyle ilgili konuşan Teknoloji ve İnsan Kaynakları Başkanı Kürşad Karaman, “Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaklaşık 2 milyon aboneye, 6 ilde elektrik dağıtım faaliyetlerini yürütüyoruz. Enerjinin kaliteli ve kesintisiz sağlanması hedefi ile sahada yapılan tüm işlemlerin tamamen dijital ve mobil olması için Panasonic ile büyük bir projeye imza attık. Ekibimizle 4 aşamada projemizi tamamladık ve yaklaşık 1.500 TOUGHBOOK M1’i ve saha yönetimi için geliştirilen mobil uygulamayı kullanmaya başladık. Saha operasyonlarımızın dijital dönüşümünün tamamlanmasıyla tüm iş emirleri merkezi bir yapı üzerinden yönetiliyor. Üretilen yoğun veri analiz edilerek yüksek seviyede verimlilik ve kontrol için kullanılıyor” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir