Doğuş Yayın Grubu, Microsoft Azure’a geçti

Türkiye’nin en büyük medya kuruluşlarından biri olan Doğuş Yayın Grubu, teknolojik altyapısını Microsoft çözümleriyle yeniledi. Microsoft’un Azure teknolojisiyle internet sayfalarını ve altyapısını yenileyen Doğuş Yayın Grubu, sıcak haberleri ve sporla ilgili son dakika gelişmeleri kesintisiz bir şekilde izleyicilerle paylaşacak.

Bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için onlara güç katmayı misyon edinen Microsoft, ürettiği en yeni çözümlerle Doğuş Yayın Grubu’nun teknolojik altyapısını güncelledi. Televizyondan internete, radyodan dergiye kadar medyanın birçok alanında faaliyet gösteren Doğuş Yayın Grubu, kaliteli yayıncılığını gelişen teknolojik altyapılarla taçlandırarak medyadaki gücünü Microsoft Azure platformuyla daha da güçlendirdi.

Microsoft’un desteğiyle ilk olarak NTVSpor.net, Azure platformuyla tanıştı ve aylık maliyetlerde yüzde 20’lik tasarruf sağlayan düzenlemeyle beş ayın sonunda; maliyet avantajı, kolay kurulum, ürün ve hizmet çeşitliliği sağlandı. Yapılan altyapı güncellemesiyle Doğuş Yayın Grubu, izleyicilerine sıcak haberleri ve sporla ilgili son dakika gelişmeleri kesintisiz bir şekilde aktarma imkanı elde etti.

İnternet sitelerini Azure PaaS platformuna taşımak için Azure App Service, Azure SQL Database ve DocumentDB servislerini kullanan Doğuş Yayın Grubu, tüm bunlara ek olarak sitelerine arama özelliği kazandırmak için Azure Search, site trafiğini analiz etmek için de Azure Stream Analytics hizmetlerini kullanmaya başladı. Azure’la yoğun anlarda genişleyip standartlara düştüğünde ise optimize edilebilen esnek bir envanter yönetimine kavuşan Doğuş Yayın Grubu, iki farklı veri merkeziyle internet sitelerinde sürekliliği sağladı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir