Dünyanın en büyük online rehberi Yelp, artık Türkçe

Yelp Inc., tüketicileri en iyi yerel işletmelerle buluşturan Yelp’in Türkiye’de hizmete girdiğini ilan duyurdu. Türkiye’de yaşayanlar artık Yelp.com.tr sitesinde hesap açıp, yerel işletmelerle ürün ve servis sağlayanlar hakkındaki fikirlerini paylaşma imkanına sahip. Yelp’in ücretsiz iPhone ve Android uygulamalari ile iş sahipleri için hazırlanan ücretsiz araçlar işletme sahiplerinin hizmetinde. İşletme sahipleri ise http://biz.yelp.com.tr adresini kullanabiliyor.

“Avrupa ve Asya kıtalarını buluşturan Türkiye her zaman farklı kültürlerin buluştuğu, etkileştiği ve geliştiği bir yer olmuştur.” diyen Yelp Yeni Pazarlar İkinci Başkan’ı Miriam Warren, sözlerine şöyle devam etti, “Türkiye’de ki Yelp kullanıcıları da diğer ülkelerde olduğu gibi aynı zevkle kontrolü ele aldıkça, ülkenin neresinde olurlarsa olsunlar en iyiyi bulmakta Yelp’i kendilerine yerel rehber olarak seçecekleri günü dört gözle bekliyoruz. Endüstrileşmiş, Batı Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip, hızla büyümekte ve girişimci ruh bakımından her  ülkeye rakip olabilecek bir ulusa sahip olan Türkiye, kendi Yelp topluluğunu oluşturup hem tüketiciye hem de küçük ölçekli iş sahiplerine büyük fayda ve olanaklar sağlayacak bir ülkedir.”

Başlangıçta, Yelp’in topluluk oluşturma çabaları, sınırları iki kıtaya yayılan büyük şehir, İstanbul’da yoğunlaşacak. Bununla  birlikte, Türkçe websitesi tüm özellikleri ile yurdun her yerinde yaşayan Türkler’in kullanımına açık olacak ve Türkçe, İngilizce, Danimarkaca, Flamanca, Fransızca, Fince, Almanca, İtalyanca, Norveççe, İspanyolca, İsveçce, Lehçe olmak üzere 12 dilde yerel bilgiler sunacaktır. Daha fazla bilgi sahibi olmak ve Yelp.com.tr deki resimler ile IPhone ve Android uygulamalarımıza ulaşmak için Resmi Yelp Blog’unu ziyaret ediniz. (http://officialblog.yelp.com).

Yelp insanları en iyi yerel işletmelerle bir araya getirir. Yelp Temmuz 2004 tarihinde San Francisco’da kuruldu. Bu tarihten beri Yelp kullanıcı grupları A.B.D, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, İtalya, İsviçre, Belçika, Avustralya, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Singapur ve Polanya’da yerleştiler. Yelp Q3 2012* tarihinde aylık ortalama 84 milyon farklı ziyaretçi sayısına ulaştı.

Q3 2012 tarihi itibariyle 33 milyon zengin yerel yorumla Yelp’i butiklerden tamircilere, restorantlardan dişçilere kadar ilk ağızdan bu işletmeler hakkında bilgi alacağınız yerel bir rehbere dönüştürdü. Yelp mobil uygulaması Q3 2012 tarihi itibariyle aylık ortalama 8.2 milyon farklı mobil iletişim aracı tarafından kullanıldı. Daha fazla bilgi için lütfen http://www.yelp.com.tr/ adresini ziyaret ediniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir