e-Dönüşüm için kendi Ar-Ge merkezini kurdu

FIT Solutions e-Dönüşüm kapsamındaki yoğun araştırma ve geliştirme ihtiyaçlarını karşılamak için kendi Ar-Ge merkezini kurdu. 4 yıllık proje maliyeti 11 milyon TL olan Ar-Ge merkezinde sektörün ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretilirken, hem yurtiçinde hem de uluslararası alanda rekabette avantajlı konuma geçilecek.

FIT Solutions Ar-Ge merkezi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının denetim ve değerlendirmelerinin sonucunda Temmuz ayı itibariyle faaliyetlerine başladı. Faaliyet dönemi içerisinde Ar-Ge merkezinin yaptığı ve yapmaya devam edeceği kamu destekli projeler ile sektörü güçlendirecek.

Şirket, Ar-Ge merkezinde hem özel sektör hem de kamusal talepleri gözeterek ihtiyaca yönelik ürünler üzerinde çalışacak. Temmuz ayı itibariyle sertifikasyonu tamamlanan ve çalışmalara başlayan Ar-Ge merkezinde hem FIT Solutions çalışanlarına hem de iş ortaklarına yönelik faydalar elde edilecek.

4 yıllık proje maliyetleri toplamı 11 milyon TL olarak belirtilen Ar-Ge merkezinde ürettiği ileri teknoloji çözümler ile rakiplerinin her zaman önünde olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir