Ege’de işletmecilere bilişimci eğitimi

Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İzmir’den dünyaya açılan yazılım evi Netsis, üniversite – sanayi işbirliğini geliştirmeye yönelik yeni bir iş birliği protokolü imzaladı. Buna göre, işletme ve iktisat bölümü öğrencilerinin bilgi çağının gerekliliklerine uygun şekilde ve gerçek iş yaşamından uygulamalarla zenginleştirilmiş bir eğitim alması sağlanacak. Öğrencilerin ar-ge projelerine katılımları teşvik edilecek ve Netsis ile birlikte Türkiye çapındaki 400 çözüm ortağı bünyesinde iş ve staj olanakları sunulacak.

Ege Üniversitesi ile Türkiye’nin yazılımdaki uluslararası markası Netsis, üniversite – sanayi iş birliği alanında örnek bir protokole imza attı. 6 Mart 2013’te Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, İİBF Dekanı Prof. Dr. Jülide Kesken ve Netsis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur’un basın karşısında imzaladıkları protokole göre, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bünyesindeki bölümlerde eğitim gören öğrenciler bilişim teknolojilerini somut örnekler üzerinden uygulamalarla öğrenecek. İşletme Simülasyonu diye adlandırılan ders çerçevesinde öğrencilere bir işletmenin bilgi teknolojileri kullanılarak nasıl daha etkin ve verimli yönetilebileceği gösterilirken, güncel örneklerle iş yaşamına hazırlanmaları sağlanacak.

Uygulamanın 2013 – 2014 Eğitim – Öğretim Yılı’nda başlatılacağı, güz ve bahar dönemlerini kapsayacak şekilde bir yıl sürdürüleceği açıklandı. İlk yıl için pilot uygulama yapılarak yalnızca 3. sınıf öğrencilerinin katılımına açılacak eğitimlerin daha sonraki dönemler için de sürekli hale getirileceği vurgulandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir