Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker

Ekonomik zorluklara karşı çözüm Büyük Veri’de

45 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Alman teknoloji şirketi Software AG’nin Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker ile bir araya gelme fırsatı bulduk. Grand Hayat İstanbul’da gerçekleşen toplantıda Eker, şirketin bugüne kadar gerçekleştirdiği projeleri anlattı ve geleceğe dair vizyonlarını paylaştı.

Küresel çapta önemli referans projeler

Şirket, İş ve Bilgi Teknolojileri dönüşümü, nesnelerin interneti, entegrasyon ve API yönetimi, analitik ve süreç yönetimi konularına odaklanmış durumda. Eker, küresel çapta önemli referans projelere imza atarak dikkatleri üzerine çeken Software AG Türkiye ekibinin, 2019 yılındaki çarpıcı büyümesinin ardından gelecek yıl için de yüzde 225 büyüme hedefi koyduğunu anlattı.

Katar da sorumluluk alanına girdi

Şirketin kendi büyürken ekosistemine de uzmanlık alanlarını geliştirme fırsatı sunduğunu ifade eden Eker, şirketin bölgede bilinirliği her geçen gün artırdığını söyledi.

Software AG Türkiye’nin sorumluluk alanına 2019’da Katar’ın da eklendiğini ve başarılı iş sonuçları elde ederek yüzde 125 oranında büyüdüğünü belirten Eker, gelecek yıl için de vites büyüttüklerini vurguladı.

2020 yılı hedefi yüzde 225 büyüme

Software AG Türkiye ve Katar Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker, “Software Türkiye olarak, çok farklı ülkelerin sorumluluğunu üstlenen, çok büyük ve ilginç projeler yapan bir organizasyon haline geldik. Buradan aldığımız güçle 2020 yılı için kendimize yüzde 225 gibi iddialı bir büyüme hedefi koyduk. Bu hedefi gerçekleştirmek için kararlılıkla çalışacağız” dedi.

Turkcell ile işbirliği müjdesi verdi

Türkiye’de ekonomik zorlukları aşmak isteyen şirketlerin, sahip oldukları Büyük Veri’den fayda çıkarmaya yöneldiklerini kaydeden Ebru Kılıç Eker, Ayaydın-Miroglio Grubu ile Aras Kargo’da imza attıkları başarı hikayesini örnek olarak verdi, Turkcell ile de Nesnelerin İnterneti (IoT) platformunda bir stratejik ortaklık yaptıklarını duyurdu.

Şirketler maliyetleri düşürmek istiyor

Ebru Kılıç Eker, sözlerine şöyle devam etti:

“Şirketler maliyetleri düşürmek ve bazı konularda çok hızlı aksiyon alabilmek için veriden değer elde edebilecekleri projelere yöneliyor. Bunlar, Software AG olarak bizim uzman ve başarılı olduğumuz alanlar. Biz her zaman bir anlam yüklenebildiği takdirde verinin değerli olduğunu vurguluyoruz.

Uçtan uca entegrasyon için altyapı

Bu doğrultuda dünyanın ilk patentli Dijital İş Platformu ile şirketlere dijital dönüşüm yolculuğunda rehberlik ediyoruz. Çünkü bilgiyi faydaya dönüştürmek için platform yaklaşımı büyük önem taşıyor.

Bu süreçte mevcut durum analizlerini yaparak yol haritalarını çizmek ve uçtan uca entegrasyon için altyapıyı hazırlamak konusunda şirketlerin yanında yer alıyoruz.”

Software AG Türkiye ekosistemiyle birlikte büyüyor

Katar’ın da sorumluluk alanına katılmasıyla oluşan çeşitliliğin kendilerine büyük yarar sağladığını belirten Ebru Kılıç Eker, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de öğrendiklerimizi Katar’da, Katar’da öğrendiklerimizi Türkiye’de uygulama şansı buluyoruz. Ülkeler arasında deneyim ve bilgi akışını başarıyla yapabildiğimiz için 2019 yılında yüzde 125 gibi önemli oranda bir büyüme yakaladık.

Türkiye’deki partnerlerden yararlandık

Katar’daki işler için Türkiye’deki partnerlerimizi kullanmaya başlayınca burada çok güçlü partner ekosistemimiz oluştu.

Biz büyürken, partner ekosistemimiz de dikeyde uzmanlık alanlarını geliştirme fırsatı buldu. Bölgede bilinirliğimiz ve fırsatlar artarken verimli iş ortaklıkları gündeme geliyor.”

Software AG Türkiye’nin başarılı projeleriyle global çapta dikkatleri üzerinde topladığını vurgulayan Eker, “2019 yılında gerçekleştirdiğimiz benzersiz projeler, Software AG Global’in Türkiye’deki ekibimize olan güvenini pekiştirdi” dedi.

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir