El Cezire, Digitürk’e talip oldu

Katarlı El Cezire televizyon kanalı, bir süre önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimine geçen Digitürk’ün çoğunluk hissesini satın almak için teklif vermeye hazırlanıyor.

Katar’ın 2022 yılında Dünya Kupası’na evsahipliği yapacak olması da dikkat çekici bulunuyor. El Cezire’nin bu girişiminde Digitürk’ün futbol maçlarını yayınlama haklarına sahip olmasının etkili olduğu belirtiliyor.

Digiturk’te Çukurova Holding’in yüzde 53, Providence Equity Partners fonunun ise yüzde 47 hissesi bulunuyor. Digiturk’ün varlık değerinin 1 milyar dolar olduğu, şirketin yaklaşık 500 milyon dolar borcu bulunduğunu öğrenildi.

Satın alma sürecini yönetmek için Barclays’in yetkilendirildi. Digitürk, TMSF’ye geçtikten sonra, Türk Telekom 530 milyon dolar teklifle satın alma sürecine dahil olmuştu. Doğan Yayın Holding ise fiyatı yükseltmek için Digiturk’ün yüzde 53’üne 742 milyon dolarlık bağlayıcı olmayan teklif vermişti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir