Neo Smartpen

El yazısı alışkanlığını terk etmeye gerek yok

Güney Koreli firmanın geliştirdiği ve ülkemizde Hokka Bilişim tarafından ehokka.com adresinden satışa sunulan akıllı kalem teknolojisi Neo Smartpen, yazı yazmanın gerekli olduğu her durumda, hayatı kolaylaştıran yenilikler sunuyor. N2 ve M1 model akıllı kalemler, özel mikro baskılı bir defter ve NeoNotes isimli mobil uygulama ile birlikte çalışıyor.

Oldukça şık tasarıma sahip akıllı kalemi kullanarak akıllı deftere yazıp çizilen her şey, uygulamanın yüklü olduğu mobil cihazdaki sanal deftere de kaydoluyor. Bu sayede tüm yazılar, çizimler, tutulan notlar asla yok olmuyor ve istenilen her an erişim ve paylaşım imkanı bulunuyor.

Ayrıca uygulamada yer alan arama seçeneği ile yazdıklarınız arasında anahtar kelime araması yapabiliyor, ajandanıza kaydettiğiniz notlarınızı doğrudan takviminizde görebiliyor, dilerseniz ses kaydedip dinleyebiliyorsunuz.

Tükenmez kalemi andıran Neo Smartpen’in içinde çift çekirdek işlemci yer alıyor. Kalemin ucundaki optik okuyucu, Ncode özellikli akıllı defterin sayfalarına yazılanları eş zamanlı takip ederek, anında uygulamanın yüklü olduğu cihaza aktarıyor.

Böylece tüm yazılar ve çizimler, bilgisayar, tablet veya telefondaki sanal defterin sayfalarına kaydediliyor. İstenirse sayfaya ses kaydı da eklenebiliyor. Kullanıcılar, el yazısıyla oluşturdukları metinleri, dijital yazıya dönüştürebildikleri gibi, akıllı defterlerindeki sayfaları WORD, JPEG & PNG, PDF, TEXT ve SVG formatlarında e-mail veya WhatsApp üzerinden de paylaşabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak yaklaşık 1000 sayfalık metne denk gelen 90 megabaytlık dahili hafızaya sahip kalem, cep telefonuna veya diğer başka bir cihaza bağlı olmasa da yazılanları ve çizilenleri, sonrasında sanal deftere aktarmak üzere belleğinde saklayabiliyor.

Neo Smartpen teknolojisiyle yapılan tüm çizim ve resimler, yepyeni bir boyuta taşınıyor. Akıllı kaleminiz ile akıllı defter üzerinde yaptığınız tüm çizimler normalde siyah olarak görünüyor. Ancak, tablet, bilgisayar ya da telefonunuzdaki sanal defterinize yansıyan bu çizimleri ekran üzerinde dilediğiniz gibi renklendirmek sizin elinizde. Böylece artık tek bir kalemle, doğadaki tüm renkleri çizimlerinize taşıyabilirsiniz.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir