Elektrikli motosiklet Vespa

Elektrikli motosiklet Vespa Türkiye’de

Vespa Elettrica, 49 bin 900 TL’lik lansman özel satış fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu. İtalya’nın Pontedera bölgesinde üretilen ve Piaggio Grubu’nun elektriksel hareketlilik konusundaki araştırmalarının öncüsü olan Vespa Elettrica, modele özgü gövde rengi ve mavi renk detaylarıyla ön plana çıkıyor.

Vespa Elettrica, tamamen elektrikli olan motoruyla çevreci olduğu kadar, sürücülerine şehir içi yollarda, tamamen sessiz, çevik ve keyifli bir yolculuk sunuyor.

Vespa Elettrica bu özelliği ile gürültü kirliliğine karşı koyarak şehirleri daha sakin ve yaşanabilir hale getirmeye yardımcı oluyor.

4 saat gibi kısa sürede şarj olabilen Elektrikli Vespa, 1.000 tam şarj işlemi boyunca mükemmel verimlilik sağlıyor. Bu, şehirlerarası ulaşım için üretilmiş bir aracın yaklaşık 10 yıllık kullanımına eşdeğer olan 50.000 ile 70.000 km arasında bir sayıya tekabül ediyor.

Anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üreten Vespa Elettrica, performans anlamında geleneksel içten yanmalı motora sahip motosikletleri de aratmıyor.

Ayrıca yenilikçi Vespa, aynı zamanda multimedya platformu sayesinde motosikletle ilgili birçok veriye akıllı telefonlar üzerinden de erişim imkânı tanıyor.

Elektrikli Vespa’da yer alan ve 4.3 inç boyutundaki TFT gösterge tablosu, ışık koşullarına ve dört seviye parlaklık ayarına uyarlayan alaca karanlık sensörü sayesinde kolay okunuyor.

Ekranın merkezinde hız, seçilen sürüş modları, km cinsinden kalan mesafe ve akü şarjı (%) gibi ana bilgileri yer alırken, akıllı telefonda yer alan Elekrikli Vespa Uygulaması ile de araca bağlanarak tüm mesaj ve bildirimler, TFT ekran üzerinden ulaşım imkânı tanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir