En çok trafik sağlayan site Facebook

Sosyal medya siteleri Facebook ile Pinterest’in internette başka sitelere en fazla trafik sağlayan kaynakların başında geldiği belirtildi.

İnternet üzerindeki trafiği gözlemleyen Shareaholic şirketinin verilerine göre en fazla trafik sağlayan sitelerin Facebook olduğu belirlendi. Şirketin 200 bine yakın internet sayfası üzerinde yaptığı araştırmaya göre, geçtiğimiz yıl en fazla erişim sağlayan ilk üç kaynak sosyal paylaşım siteleri Facebook, Pinterest ve Twitter oldu.

Eylül itibariyle son bir yıla bakıldığında trafiğin yüzde 10’u Facebook’tan, yüzde 4’ü Pinterest’ten, yüzde 1,5’i ise Twitter’dan sağlanıyor.

cnbce’nin haberine göre, sadece Eylül ayında gerşekleşen erişim trafiğinin yüzde 15,22’si üç sosyal medya sitesinden sağlandı. Üç sosyal medya devinin yarattığı trafik yüzde 54 büyüdü. Trafikte Facebook yüzde 58, Pinterest yüzde 66,52, Twitter yüzde 54 büyüme gösterdi.

İnternet arama devi Google’ın sosyal medya sitesi Google+’ın ise erişim sağlama konusunda rakip sosyal medya sitelerinin çok gerisinde kaldığı belirtildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir