Endeavor’da Murat Özyeğin dönemi başladı

Endeavor Etkin Girişimciliği Destekleme Derneği, 4. Olağan Genel Kurul toplantısını 19 Nisan 2013 tarihinde Swissotel’de gerçekleştirdi. Endeavor Yönetim ve Danışma Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda derneğin 2011-2012 dönemi faaliyetleri değerlendirildi ve gelecek dönem hedefleri paylaşıldı.

Nisan 2009 arası Nisan 2013 Endeavor Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Özcan Tahincioğlu girişimciliğin sürdürülebilir ekonomi için önemini vurguladığı açılış konuşmasında, “Türkiye’nin yıldızının parladığı bu dönemi verimli değerlendirmek için girişimcilerimizin önünü açmak tüm iş dünyasının görevidir” dedi.

Endeavor Genel Kurul Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu sayısının 18’e çıkartılması, Yönetim Kurulu bünyesinde yer alacak İcra Kurulu’nun çalışma modeli, Endeavor faaliyetlerini somutlaştırmak, derinleştirmek ve yaygınlaştırmak gündem maddeleri arasında yer aldı.

Endeavor Genel Kurulu sonucunda Y. Ali Koç, Alp Saul, Bülent Çelebi, Ebru Özdemir, Ferit F. Şahenk, Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Mahmut L. Ünlü, Murat Özyeğin, Mustafa Say, Özcan Tahincioğlu, Suzan Sabancı Dinçer, ve Vuslat Doğan Sabancı ile devam eden Yönetim Kurulu’na beş yeni üye daha katıldı. Cansen Başaran Symes, Emre Kurttepeli, Selçuk Yorgancıoğlu, Sina Afra ve Ümit Boyner bu yıl ilk kez  Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu’nda görev alacak.

Endeavor Genel Kurulu sonrası gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda son dört senedir başkanlık görevini yürüten Özcan Tahincioğlu, bu görevi Murat Özyeğin’e resmi olarak devretti. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin yaptığı konuşmada: “Endeavor Türkiye olarak yeni dönemde yeni üyelerimizin katacağı enerji ve somut katkı sağlayan faaliyetlerimizle girişimciliğin itibarını daha da güçlendireceğiz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir