ESET, VB100 ödülünü 74’üncü kez aldı

Siber tehditlere karşı proaktif koruma lideri olan ESET, İngiltere’nin bağımsız antivirüs test kuruluşu Virus Bulletin tarafından 74’üncü kez “VB100” ödülüne layık görüldü. Tüm güvenlik yazılımı üreticileri arasında VB100 ödülünü en çok alan firma unvanını taşıyan ESET, bu ödülün yanı sıra Avustrurya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives’dan da “Advanced+ En İyi Performans” ödülünü aldı.

Öncü antivirüs yazılım kuruluşu ESET, yaz aylarında övgü dolu ve etkileyici test sonuçlarının sahibi oldu. İngiltere’nin bağımsız antivirus test kuruluşu Virus Bulletin tarafından verilen VB100 ödüllerinde rekor kıran ESET, 74. kez bu ödüle layık görüldü. VB’nin yaptığı son testte, ESET Windows 2008 Server ürünü, kurumsal müşteriler tarafından yüksek güvenilirlik notu aldı.

ESET Araştırma Bölüm Başkanı Juraj Malcho, “ESET, 74 ödül almanın yanı sıra arka arkaya kesintisiz olarak 53 defa VB100 ödülünü alabilen tek güvenlik yazılımı şirketi oldu. Araştırma ve geliştirmelerimiz sayesinde, çeşitli platformlarda yapılan her testte Virus Bulletin‘in koruma ve false positive kriterlerini karşılamaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

VBSpam ödülü

Yine Virus Bulletin bünyesinde düzenlenen bir başka testte ise ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server ürünü, “VBSpam“ ödülüne layık görüldü. Spam motorları etkinliğini ölçen bu testte ESET, %99.5’lik spam yakalama oranı elde etti.

AV-Comparatives

Sektörün bir başka saygın bağımsız araştırma ve test kuruluşu Avusturya merkezli AV-Comparatives de ESET’i ödüllendirdi. Kuruluş, yaptığı son testte ESET Smart Security 5 ürününü, ilk üç ürün arasında değerlendirdi ve “AV-Comparatives Advanced+ En İyi Performans” ödülüne uygun gördü. Miminum kaynak tüketimine karşın, güçlü etkisiyle öne çıkan ESET, daha önce de pek çok kez “Advanced+“ etiketiyle ödüllendirilmişti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir