Exper’den Comodo ile virüssüzlük garantisi

Exper, ABD merkezli güvenlik COMODO ile gerçekleştirdiği anlaşmayla müşterilerine virüs kaynaklı hasarlara karsı 500 TL’lik virüssüzlük garantisi sunduğunu duyurdu.

COMODO, ABD’nin en büyük kuruluşlarından Chase, NASA, IBM, Xerox, Michigan University gibi kurumların güvenliği ile dünya genelinde 500 bin işletmede 60 milyon kullanıcıya internet güvenliği sağlayan bir firma.

Virüs tehditlerine karşı maksimum koruma vaadiyle sunulan paket 90 gün boyunca ücretsiz olarak geçerli olan “Exper Güvenlik ve Destek” hizmeti, kullanıcının modülü aktivasyonu sayesinde aktif oluyor ve 90 gün boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

7 GÜN 24 SAAT GÜVENDESİNİZ

Exper’e Sor (Uzak masaüstü ile güvenlik ve sistem desteği) Türkiye’de ilk kez Exper tarafından hayata geçen Exper’e Sor hizmeti ile bilgisayarda oluşan sorunlara sadece telefonla değil, online ortamda da destek alınabiliyor. Gerek duyulduğu takdirde 7 gün 24 saat uzak masaüstü bağlantısıyla e-posta ve yazıcı ayarları yaptırılıp, yazılım kurdurulabiliyor ya da olası problemlere karşı proaktif savunma alınabiliyor. Virüsleri ve zararlı yazılımları da ortadan kaldıran Exper’e Sor hizmeti back-up ihtiyaçlarını karşıladığı gibi pc-tune-up işlemlerini de yapabiliyor.

Exper Yedek (Online Back-Up)

Veri ve bilgiye erişimin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüzde, Exper Yedek hizmeti ile bulut teknolojisine terfi edilebiliyor. Hizmet otomatik ya da zaman ayarlı ve düzenli olarak tüm dosyalarınızı hızlı, güvenli, aynı zamanda şifreli bir şekilde online ortamda yedeklemeyi sağlıyor. Exper Yedek hizmeti tüm kullanıcılarına 10 GB büyüklüğünde yedekleme alanı sunuluyor.

Exper Veri Şifreleme (Trust Connect)

Her zaman ve her yerde olası tehditlere karşı bilgisayarları % 100 koruma altına alacak teknolojilerle donatılan Exper Güvenlik ve Destek hizmetinin “Veri Şifreleme” modülü sayesinde güvenli olmayan açık WiFi ağlarında da kullanıcılara tam koruma sağlıyor. Veriler şifreli ve bir VPN kurularak Comodo sunucuları üzerinde İnternete çıkılmasını sağlayan bu teknoloji ile sadece evde değil, istenilen her yerde rahatlıkla internette dolaşılabiliyor.

Ürün Özellikleri

Bilgisayarlarda ihtiyaç olan tüm korumaları üzerinde barındıran Exper Güvenlik paketi 4 modülden oluşuyor. Dünya genelinde 35 milyonu aşkın bilgisayarda kullanılan Comodo teknolojisini üzerinde barındıran bu modüller;

1- Exper Antivirüs: Bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara ve diğer tüm zararlı içeriklere karşı benzersiz bir koruma sağlıyor.

2- Exper Güvenlik Duvarı: Sizi ve ailenizi internette % 100 korum altına alan  Exper Güvenlik Duvarı, bilgisayarınızla internet arasında veya bulunduğunuz ağda bilgi alışverişini kusursuz yönetilebilmesini sağlıyor. Bu modül tüm iletişimi izleyip, kötü niyetli ataklara karşı tam koruma sağlıyor.

3- Exper Savunma Plus: Kötü amaçlı internet sitelerinin yüklemelerinden e-postalara, anlık mesajlaşma araçlarından bilgisayarınızdaki tüm yazılımların yönetimi artık elinizde. Auto Sandbox ile tanınmayan programların analizlerini anında yapılmasını sağlayan bu teknoloji güvenilen ve güvenilmeyen uygulamaları etkin ve kolay bir şekilde yönetilmesini sağlıyor.

4- Exper Auto Sandbox: Bilgisayar ve internet başında gelişmiş ve güçlü modülleriyle otomatik olarak koruma sağlayan Exper Güvenlik Duvarı, kullanımı kolay ara yüzüyle de benzersiz. Teknolojisi ve patenti Comodo’ya ait Auto Sandbox ile zararlı ya da potansiyel zararlı yazılımlar otomatik olarak algılanarak engelleniyor ve tehdit olmaktan çıkıyor.

90 günlük, Exper Güvenlik ve Destek Hizmet içeriği ile aşağıdaki hizmetlere sahip olunuyor:

  • Exper Security Complete
  • Exper Antivirüs
  • Exper Güvenlik Duvarı
  • Exper Savunma Plus
  • Exper Auto Sandbox
  • Expere Sor
  • Exper  Yedek
  • Exper Veri Şifreleme

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir