Facebook, Android’de performansını artırdı

Facebook, 5 milyar insanı birbirine bağlamaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Facebook ürün yöneticilerinden ve mühendislerinden oluşan bir ekip, Facebook uygulamasını farklı Android telefonlarda test etmek üzere Afrika’ya gitti.

İçeriklerin yavaş yüklendiğini ve uygulamanın sürekli hata verdiğini gördüklerinde Android için Facebook deneyimini lokasyon veya cihaz fark etmeksizin en yüksek seviyeye çıkarmak için kolları sıvadılar.

Öncelikle iyileştirmeleri gereken noktaları belirleyen ekip, Android Facebook uygulamasının açılma süresini ve veri kullanımını azaltan, içeriklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan değişiklikler yaptı.

Londra’daki Facebook mühendisleri, Afrika’da yaygın şekilde kullanılan Android cihazların sınırlı hafızası olduğunu da göz önünde bulundurarak, uygulamanın boyutunu yüzde 65 oranında küçültmeyi başardılar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir