Facebook News

Facebook News yayıncılara ödeme yapacak

Sosyal paylaşım platformu Facebook, ABD’de geçen yıl başlattığı “Facebook News” (Facebook haber) uygulamasını gelecek altı ay içerisinde küresel çapta genişleteceğini duyurdu.

Bu bağlamda ilk olarak Fransa, Brezilya, İngiltere, Almanya ve Hindistan’da yapılanmaya hız verilecek. Şirket ABD’de olduğu gibi, yeni açılacağı pazarlardaki haber yayıncılarına, Facebook News’e sunacakları içerik için ödeme yapacağını da bildirdi. Ancak ödemeler ülkeden ülkeye farklılık gösterecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook’un uluslararası ortaklıklardan sorumlu Genel Direktör Yardımcısı Campbell Brown, “Tüketici alışkanlıkları ve haber içeriği ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Bu nedenle ABD’deki deneyimi diğer partnerlerimize uyarlarken ve yayıncıların iş modellerini onurlandırırken insanlara değerli bir deneyim sunmanın yollarını test etmek için ortaklarımızla yakından çalışacağız.” dedi.

Euronews’in haberine göre, ayrıca Brown, “Basının zaman içinde sürdürülebilir iş modelleri oluşturmasına katkı sağlamak için yeni ürünler geliştirmeye ve dünya çapında yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2019’un aralık ayında, uzun süren test aşamasının ardından Facebook News’in lansmanı yapılmış ve uygulama mobil ağlarındaki yerini almıştı.

Şirketin açıklamasına göre, ABD’de “güçlü bir başlangıç” yapıldı. Yeni lansmanı yapılan bölüm, okurlara gazete, dergi ve partner sitelerden alınan haber içerikleri sunuyor.

Sosyal medya devi, aralarında Wall Street Journal, Washington Post, ABC, CBS News ve Fox News olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde 200’den fazla kuruluşa bu bağlamda ödeme yapıyor.

Araçta kablosuz şarj keyfi | Celly Pro Mount kutu açılışı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir