Facebook’tan ‘Ortak Albüm’ seçeneği

Dünyanın en büyük sosyal iletişim ağı Facebook “Ortak Albüm” adını taşıyan yeni bir seçenek sunmaya başladığını duyurdu.

Facebook teknoloji bloğu Mashable’nin bildirdiğine göre, kullanıcılar daha önce sadece kendisinin oluşturduğu albümlere fotoğraf yükleyebiliyor, bununla beraber bu şekilde albüme bine kadar resim konulabiliyordu.

Yeni özellik albümü oluşturan kişiye resimleri aynı şekilde albüme ekleyebilecek 50’ye kadar kişiyi belirleme olanağı sunuyor. Bununla beraber bu katılımcılardan her biri 200’e kadar fotoğraf yükleyebilecek.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Ortak Albüm’ü oluşturan kişi eskiden olduğu gibi albüme erişim ayarlarını yapabilecek, ayrıca diğer katılımcıların sosyal ağda arkadaşlarına resimleri indirme erişimine izin verebilecek ve yasaklayabilecek.

Bu seçenek bazı İngilizce versiyonu kullananlar için kullanıma açılırken, bunu geliştirenler yakın bir zamanda tüm İngilizce versiyonu kullananlar için bu özelliği sunmak, daha sonra ise tüm dünyadaki kullanıcıların erişimini sağlamayı planlıyorlar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir