Facebook’tan pazarlamacılara eğitim programı

Pazarlamacılara yardımcı olacak kaynak ve araçları geliştirmek doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Facebook, ajanslara, iş ortaklarına ve pazarlamacılara yönelik yeni eğitim programı Blueprint ile KOBİ’lere yönelik Learn How’ı duyurdu. Facebook’ta reklam veren iki milyon işletmeye yönelik olarak Ads Manager gibi yardımcı uygulamalar geliştiren Facebook, pazarlamacılara eğitim programları sunmaya, onların sorularını yanıtlamaya Blueprint ve Learn How ile devam ediyor.

Facebook’un yeni eğitim programı Blueprint, ajanslara, iş ortaklarına ve pazarlamacılara iş hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak, daha iyi kampanyalar oluşturabilmek için Facebook’u nasıl kullanabilecekleri konusunda yardımcı oluyor. Online dersler, birebir eğitimler ve sertifikasyonu bir araya getiren Blueprint, pazarlamacıları kampanya optimizasyonundan, Facebook videolarının nasıl verimli şekilde kullanılabileceğine ve reklam ölçüm çözümlerine kadar pek çok konuda eğitmeye odaklanıyor.

Bir e-Eğitim merkezi olarak tasarlanan Blueprint’te ‘direct response marketing’ gibi kategorilere ve ‘digital buying’ gibi belirli konulara göre ayrılan 35 online ders yer alıyor. Diğer eğitim ve gelişim programlarıyla kolaylıkla entegre edilebilen Blueprint, gelişim sürecinin ve sonuçların izlenmesini sağlayan raporlama özelliğine de sahip.

Learn How ise Facebook’u yeni kullanmaya başlayan KOBİ’ler ile pazarlamacılara Facebook Sayfaları ve Reklamları ile daha fazlasını yapabilmeleri konusunda yardım eden bir online eğitim merkezi. Learn How, pazarlamacılara video, resim ve adım adım talimatlar ile bilgi sağlamasının yanı sıra “Facebook Sayfası nasıl oluşturulur?” ve “Özel Hedef Kitle nasıl oluşturulur?” gibi sıkça sorulan soruların cevaplarını da veriyor.

Learn How’un içeriği esnek bir şekilde tasarlandı. Bu sayede pazarlamacılar belli bir konuda ayrıntılı bilgi alabiliyor veya soruları oldukça referans kütüphanesinden faydalanabiliyor.

Facebook for Business’ın yenilenen websitesinden erişilebilen Learn How programı, hem masaüstü, hem de mobilde, 14 farklı dilde kullanılabiliyor. Facebook hesabı olan herkesin kullanabileceği Blueprint de masaüstü ve mobilde İngilizce olarak kullanılabiliyor. Farklı dil seçenekleri ise bu yıl içerisinde gelecek.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Yeni Windows yayınlandı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir