FATİH’in 700 bin tableti General Mobile’dan

FATİH Projesi kapsamında, mayıstan ayından itibaren öğrenciler ile öğretmenlere dağıtılacak kalemli ve kameralı tablet bilgisayarların satın alımı için açılan ihaleyi General Mobile şirketi kazandı.

Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile TELPA şirketi temsilcileri arasında sözleşme imzalandı. Sözleşmeye göre FATİH Projesi kapsamında, 700 bin Tablet Bilgisayar Seti Dağıtımı mayısta gerçekleştirilecek.

General Mobile’ın üreteceği tabletler, 10,1 ekran boyutu, 8 çekirdekli işlemciye sahip. Ürünlerde 2 megapiksel ön, 5 megapiksel de arka kamera bulunuyor. Tabletlerde ayrıca kalem de mevcut.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, tabletlerin teknik kapasite açısından bugüne kadar alınan en iyi ve en uygun fiyatlı ürün olduğunu vurgulayarak bir tablete 550 lira ödeyeceklerini kaydetti.

TELPA Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman ise tabletlerin yüzde 100 Türk mühendislerin tasarımı olduğunu belirterek, 4 yıl garanti verdiklerini söyledi.

Yaman, 2013-2014 eğitim öğretim yılında 675 bin, 2014-2015 eğitim öğretim yılı için de 700 bin tablet ürettiklerini kaydetti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir