Ferrari 488 Spider Frankfurt’ta tanıtılacak

Ferrari’nin yeni üstü açık süper spor modeli 488 Spider, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Ferrari’den yapılan açıklamaya göre, şirketin son 10 yıldır özel müşterileri için sadece pistlerde kullanılmak üzere tasarladığı otomobilleri kapsayan özel programı doğrultusunda geliştirdiği Ferrari 488 Spider yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Markanın gelmiş geçmiş en güçlü katlanabilir metal tavanlı modeli olarak ön plana çıkan Ferrari 488 Spider, eylül ayında gerçekleştirilecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Otomobil, orta/arka konumlu 670 HP’lik V8 motoruyla 0’dan 100 kilometre hıza sadece 3 saniyede ulaşabiliyor. Markanın yarışçı ruhununu tüm öğeleriyle üzerinde taşıyan Ferrari 488 Spider, genel olarak dış tasarımdan yürüyen aksama, motordan kabin içine kadar kardeşi 488 GTB ile büyük ölçüde bütünlük gösteriyor.

İki otomobili birbirinden ayıran en temel unsurlar, Ferrari’nin patenti kendine ait olan katlanabilir metal tavan sistemi ve buna paralel değişen roadster tasarım özellikleri olarak gösteriliyor. Sadece 14 saniyede açılıp kapanabilen katlanabilir metal tavan, klasik kumaş tavanlara göre ortalama daha az ağırlık ve daha iyi kokpit konforu sunuyor.

“En aerodinamik üstü açılır model”

Ferrari 488 Spider, sürtünmeyi azaltırken optimum itme gücünü garanti etmek üzere tasarlanmış olan kompleks nitelikte gövde tasarım unsurları sayesinde bugüne kadar üretilen en aerodinamik üstü açılır Ferrari modeli unvanını da elinde bulunduruyor. Bu amaçla, büyük bir spoyler ve aerodinamik gövde altı dahil olmak üzere bazı yenilikçi tasarım eklemeleri yapıldığı görülüyor.

Araç içi konforuna ilişkin hava akışı çalışmalarının da göz ardı edilmediği Ferrari 488 Spider, elektrikli camlı bir mekanizmaya sahip arka rüzgarlığı sayesinde tavan açıkken maksimum konfor sağlamak için üç farklı konum özelliği sunuyor. Rüzgarlığın tamamen indirilmesi durumunda hava ve sürüş koşullarına bakılmaksızın, açılır tavan kapalı haldeyken bile V8 motorun sesi maksimum ölçüde duyuluyor.

Ferrari 488 Spider’ın yeni 3.9 litrelik V8 turbo motoru, güç, tork ve tepki süreleri açısından sınıfının en iyi değerlerini sunarken, devrim niteliğindeki mimarisiyle de standartlara yeni bir boyut getiriyor. 8 bin devirde 670 HP güç üreten motor, 7. viteste 760 Nm maksimum tork üretebiliyor. 0’dan 200 kilometre hıza 8,5 saniyede ulaşabilen Ferrari 488 Spider, maksimum 325 kilometrelik hıza erişebiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir