FikriMobil‘in ilk elemeleri tamamlandı

Yapı Kredi’nin üniversite öğrencileri için gerçekleştirdiği yarışma FikriMobil‘in ilk elemeleri tamamlandı. FikriMobil’e katılan yüzlerce proje arasından ilk 20’ye kalan fikir sahibi gençler Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nde bir araya geldi.

Genç finalistler iOS, Android, Windows8 gibi akıllı cihaz platformlarını kullanarak geliştirecekleri mobil uygulamalar için projelerini birlikte sürdürecekleri mentorları ile tanışarak izleyecekleri yol üzerinde tartışma imkanı buldu.

Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Yapı Kredi’nin öncü ve inovatif hizmetleri ile ilklerin bankası olduğunu vurgulayan Cahit Erdoğan, “Kalıpların dışında serbest düşünebilen, sektöre henüz adım atmamış gençlerin yaratıcı fikirlerine çok önem veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Inventram’ın Girişimcilik, OBSS’nin Mobil Uygulama Geliştirme Servisleri, Yapı Kredi’nin ise Mobil Kullanılabilirlik ve Kullanıcı Deneyimi konularında sunum yaptığı etkinlikte, Microsoft Türkiye ise bir vaka çalışması gerçekleştirdi.

Yarışmada finale kalan projeler, mentörlerin yönlendirmeleri ile 15 Mayıs’a kadar prototip çalışmalarını tamamlayacaklar. Fonksiyonellik, yaratıcılık, uygulanabilirlik gibi birçok kriter üzerinden değerlendirme yapılacak olan yarışmada birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye de 5 bin TL ödül verilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir