Filin yaptığı resim eBay’de satıldı

Hayvanat bahçesindeki bir filin hortumuyla yaptığı resim, internet üzerinden açık artırmayla satış yapan eBay’de, koruma amaçlı bir projeyi finanse etmek amacıyla 360 sterline satıldı.

İngiltere’deki Whipsnade Hayvanat Bahçesi’nin “misafir ressamı”, Karishma adlı 14 yaşındaki Asya filinin “soyut” tarzda imzaladığı resim Northamptonshire’de bir alıcı buldu.

Filin 20 dakikada yaptığı resim “benzersiz” olarak nitelendiriliyor. Karishma 2011’de Bedfordshire’daki hayvanat bahçesinde resim yapmaya başladı; ancak tahtadan yapılma bir fil üzerine yaptığı bu resim ilk kez internet üzerinden satıldı.

Whipsnade Hayvanat Bahçesi’nden Kat Baldwyn, 1,5 metre genişliğindeki resmin aslında fotoğraf çekimi amacıyla yapıldığını, daha sonra ise Asya fillerini koruma amaçlı bir projeyi finanse etmek için satışa çıkarıldığını belirtti. Baldwyn “Karishma hızlı bir ressam. Bir resmi tamamlaması 20 dakikasını alıyor.” dedi.

BBC’nin haberine göre, Asya filleri Hindistan, Sri Lanka, Malezya, Endonezya ve Çin’de dağlık ve ormanlık alanlarda yaşıyor. Afrika fillerinden ziyade soyu tükenmiş mamutlarla akraba olan bu filler ot, meyve, çalı çırpı ve ağaç dalı, kabuk ve kök ile besleniyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir