Filistinli hacker Zuckerberg’i ‘hack’ledi

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in hesabı uyarıları dikkate alınmayan Filistinli bir hacker tarafından hacklendi.

Halil Shreateh isimli hacker keşfettiği sistem hatası yani bug ile ilgili şirkete iki rapor göndererek bu tür hataların tespiti için ödenen 500 Dolar ödülü talep etti.

Ancak raporlar şirket çalışanları tarafından gözardı edilince Shreateh, Zuckerberg’in zaman tünelinde arkadaşı olmamasına rağmen paylaşımda bulundu.

Shreateh, yaptığı açıklamada “dünyanın en büyük firmalarından Facebook’un hatasını bulduğu için Filistinli olarak gurur duyduğunu” söyledi.

euronews’in haberine göre, Filistinli hacker gönderide öncelikle Zuckerberg’in mahremiyetini ihlal ettiği için özür dileyip, sistem hatasını açıkladı ve “bana başka çare bırakmadınız” dedi.

Firma, Facebook’ta açık bulan kullanıcıları ödüllendiren White Hat programı çerçevesinde kullanım koşullarını sağlamadığı gerekçesiyle Shreateh’e ödül vermeyeceklerini kaydetti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir