Fitbit Charge 3

Fitbit Charge 3, 7 gün pil ömrüyle geliyor

Fitbit Charge 3, yüzerken bile suya dayanıklı üstün tasarımı, en gelişmiş sağlık ve fitness özellikleriyle Fitbit’in şimdiye kadar geliştirdiği en akıllı fitness bilekliği olarak ön plana çıkıyor. 

Fitbit, duyurusunu yeni yaptığı Sleep Score beta sürümüyle de kullanıcıların uyku alışkanlıklarını daha iyi anlamalarına ve uyku kalitelerini artırmalarına yardımcı oluyor. Charge 3 modeli ayrıca Fitbit akıllı bilekliği üzerindeki SpO2 sensörünün potansiyelini açığa çıkarıyor.

Dünyanın önde gelen giyilebilir teknoloji markası Fitbit, Charge ürün ailesinin en son üyesi Fitbit Charge 3™’ün tanıtımını yaptı. Charge 3 dokunmatik ekranlı, gelişmiş, üstün kaliteli, suya dayanıklı tasarımı, 15’ten fazla hedef odaklı egzersiz modunu, kullanıcı için en önemli cihaz ve sistemlere sürekli bağlı kalan akıllı özellikleri, 7 güne varan pil ömrünü ve Fitbit’in en gelişmiş sensör ve algoritma teknolojisini tek bir akıllı bileklikte sunuyo. Ürünün Türkiye’de ekim ayında piyasada olması bekleniyor.

Fitbit ürün gamının en popüler üyesi olan Charge ailesinden bugüne dek 35 milyon cihaz kullanıcılara ulaştı. Fitbit tarafından yaptırılan araştırmaya göre, yetişkin katılımcılar geçtiğimiz yıl bir adet giyilebilir cihaz satın almayı düşünürken, bu katılımcıların %42’si akıllı bileklikleri, %36’sı ise daha zarif tasarım, kolay kullanım, iyileştirilmiş deneyim ve uygun fiyat nedeniyle akıllı saatleri tercih ettiğini belirtti.

Uluslararası Teknoloji Araştırma ve Danışmanlık firması IDC’nin tahminlerine göre de akıllı fitness bileklikleri satışları, önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu genel kategorinin kayda değer bir kısmını oluşturacak. Akıllı bileklikler Avustralya, Büyük Britanya, Japonya, Singapur ve İspanya gibi başlıca global pazarlarda da giyilebilir cihaz satışlarının büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Fitbit kurucu ortağı ve CEO’su James Park yeni Charge 3 hakkında şunları söyledi:

“Charge 3, çok satan Charge ürün ailemizin başarısına başarı katıyor. Son derece ince, rahat ve üstün nitelikte premium tasarımının yanı sıra kullanıcılarımızın istediği gelişmiş sağlık ve fitness özellikleriyle de piyasadaki en inovatif akıllı bilekliği sunuyoruz. Charge 3, mevcut kullanıcılara cihazlarını yenilemek için çok iyi bir fırsat verirken, daha şık ve uygun fiyatlı bir giyilebilir akıllı bileklik isteyen yeni kullanıcılara da ulaşmamızı sağlıyor.”

Fitbit Charge 3

Fitbit Charge 3 akıllı özelliklerle donatıldı

Havacılık ve uzay endüstrisinde kullanılan kalitede alüminyumdan yapılmış kasa ve Corning Gorilla Glass 3 ekran gibi son derece özel ve hafif malzemelerle üretilen Charge 3, hem kadınlar hem de erkekler için daha ince ve modern bir siluet, daha yüksek dayanıklılık ve daha fazla konfor sağlıyor. Önceki sürümden daha büyük ve parlak olan yeni dokunmatik OLED ekran, en önemli bilgilere kolayca erişmeyi sağlayan, daha sezgisel bir deneyim sunuyor.

Fitbit Charge 3 giyilebilir teknolojide ilk sezgisel tuşa sahip cihaz olarak öne çıkıyor. Ayrıca patent aşamasında olan teknolojisi ile aerodinamik yapısı sayesinde yüzmeye karşı dayanıklı bir tasarım sağlıyor. Buna ek olarak daha fazla sensör eklenmesi için ürün içindeki boşluklar artılarak daha büyük bir batarya elde edildi ve bu sayede 7 güne kadar daha fazla pil ömrüne sahip gelişmiş bir ürün üretildi.

Bu yükseltilmiş ve gelişmiş donanımı tamamlamak üzere, interaktif yazılım deneyimi de kullanıcıları her gün hedeflerine ulaşmak için daha istekli kılmak ve daha yoğun şekilde motive etmek üzere yeniden tasarlandı. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran üzerinde gri tonlardaki grafikler net bir şekilde görülebiliyor, şaşırtıcı ve keyifli yeni animasyonlar ve açıklayıcı grafikler izlenebiliyor. Böylece, ulaştığınız hedefleri ve dönüm noktalarını kutlamanıza ve sıradaki hedef için motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olan eğlenceli anlar yaratılıyor.

Üstün sağlık ve fitness deneyimi Fitbit Charge 3’te

Charge 3, şimdiye kadar geliştirilmiş Fitbit akıllı bilekliklerdeki en üstün sağlık ve fitness özelliklerini sunuyor. 9 Trilyon dakikayı aşkın nabız ölçüm verisinden yararlanan Fitbit, 7/24 PurePulse nabız ölçme teknolojisini daha da geliştirerek egzersiz sırasında Charge 2 modelinden bile daha kusursuz bir doğruluk elde etmeyi başardı.

Bu sayede yakılan kalori miktarı ve dinlenme sırasındaki nabız ölçümü daha iyi yapılarak antrenmanlar optimize edilebiliyor ve sağlık eğilimleri ortaya çıkarılabiliyor. Bağıntılı SpO2 sensörünün de Fitbit ürünlerinde bir ilk olarak Charge 3’e eklenmesiyle, kandaki oksijen seviyesini tahmin edebilme ve uyku apnesi gibi sağlık durumuna dair yeni işaretleri takip etmeye de yardımcı oluyor.

Fitbit Charge 3 ek sağlık ve fitness özellikleri ile geliyor

Hedef odaklı egzersiz modları: Bisiklet, yüzme, koşu, ağırlık ve yoga gibi 15’ten fazla egzersiz modu arasından seçim yapın, kalori yakımı, kat ettiğiniz mesafe ya da süre için hedef belirleyin ve gerçek zamanlı istatistikleri ve kaydettiğiniz ilerlemeyi görün. Hedefinize ulaştığınızda da kutlama yapın.

50 metreye kadar su geçirmez: Cihazınızı duşta, yağmur yağarken veya denizde kullanabilirsiniz. Yüzme Modu ile gerçek zamanlı süreyi bileğinizde görün ya da yüzme sonrasında tur sayısı ve hız istatistiklerini görüntülemek için Fitbit uygulamasında SmartTrack’i kullanın.

Mesafeleri katedin: Telefonunuzdaki dâhili GPS ile gerçek zamanlı hız ve kat ettiğiniz mesafe bilgilerini cihazınızda görüntüleyerek, motivasyonunuzu yüksek tutun. Run Detect ile otomatik duraklatma ve durdurma deneyimini yaşayın.

Kadın sağlığı takibi: Fitbit uygulamasıyla menstrüasyon ve ovülasyon (yumurtlama) dönemlerinizi kayıt altına alarak (çok yakında), semptomları kaydedin, zaman içinde döngülerinizi kıyaslayarak, adet döngünüzü daha iyi tanıyın. Tüm sağlık ve fitness istatistiklerinizin tek bir yerde toplanmasıyla, sağlığınızı daha iyi yönetebilir, döngünüzün hangi evresinde olduğunuzu cihaz üzerindeki gösterge panosunda kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Bir bakışta bilgi: Cihaz üzerindeki yeni ve kişiye özel gösterge panosunu kolayca yöneterek günlük hareket istatistiklerini ve kadın sağlığı takibi, sıvı alımı, uyku gibi sağlık ölçümlerini görün.

Kişiye özel ipuçları: Hareketliliğinize, nabzınıza, beslenmenize ve uykunuza ilişkin yeni ve dinamik bilgilerle kendinizi daha iyi tanıyıp sağlığınızı geliştirin, olumlu destekler ve gerektiğinde gidişatı düzeltmeye yönelik ipuçlarıyla hedeflerinize ulaşın (çok yakında Fitbit uygulamasında).

Sosyal motivasyon: 25 milyondan fazla aktif kullanıcıyla dünyanın en büyük sağlık ve fitness sosyal ağlarından birine bağlanın ve Fitbit uygulamasındaki “Yayın”, “Gruplar” ve “Zorlu Hedefler” üzerinden arkadaşlarınızla, ailenizle ve başka kişilerle iletişim kurarak, hedeflerinize ulaşmak için motivasyonunuzu yükseltin.

7/24 rehberlik ve motivasyon: Günlük aktivitelerinizin tümü hakkında bilgi sahibi olun ve otomatik egzersiz tanıma, hareket hatırlatmaları, gevşemeye yönelik rehber eşliğinde nefes seansları, uyku evreleri ve uyku bilgileri ile uyku takibi ve daha fazla özellikle genel sağlık durumunuz hakkında eksiksiz bir tablo elde edin.

Uyku takibindeki gelişmeler ve analizler

Fitbit, milyonlarca kullanıcının uyku düzenini ve yaşam tarzından kaynaklanan alışkanlıklarını daha iyi anlamasına yardımcı oluyor. 2009 yılından beri uyku takibi sunan Fitbit, geçtiğimiz 9 yıl içinde 7,5 milyardan fazla uykunun verisini bir araya getirerek en büyük uyku veritabanlarından birini oluşturdu. Fitbit, aynı zamanda nabız değişkenliğine dayalı “Uyku Evreleri ve Uyku Bilgileri” özelliğini de sunarak, uyku kalitesi hakkında daha kapsamlı bir kavrayışı da mümkün kılıyor.

Fitbit Araştırma Başkan Yardımcısı Shelten Yuen bu konuda şunları söylüyor: “Fitbit olarak kullanıcılarımıza sağlıklı olmaları ve kendilerini iyi hissetmeleri için uygulayabilecekleri verileri sunmaya devam ediyoruz. Örneğin, her 4 kişiden 1’inin hafta sonları hafta içinden daha fazla uyuduğu bilgisine ulaştık. Bu da, hafta içi boyunca az alınan uykunun hafta sonu telafi edilmesi anlamına geliyor. Kullanıcılarımıza bu sayede Fitbit uygulaması aracılığıyla, bu davranışın sağlıklarını nasıl etkilediğini ve uyku programını nasıl ayarlayacaklarının farkında olmalarını anlatmak için içgörü sunabiliyoruz. Gelecekte kullanıcılarımıza, hastalıkların ortaya çıkmasını önleyici yönlendirmelerde de bulunarak, mümkün olan en iyi sağlık seviyelerine ulaşmalarını sağlamayı umuyoruz.”

Fitbit, uyku konusunda geliştirmeler yapmaya devam ediyor ve Fitbit Labs tarafından geliştirilip bu yılın ilerleyen dönemlerinde Fitbit kullanıcılarına sunulacak olan yeni Sleep Score beta sürümünü çıkarıyor. Sleep Score, tüm Fitbit cihazlarında 7/24 PurePulse nabız ölçümü takibi ile izlenen temel ölçümleri kullanarak her gece için bir puan verecek. Bu puan, genel uyku kalitesi ve bunu etkileyen faktörler hakkında daha net bir tablo sunacak.

Ayrıca Charge 3, Fitbit Ionic ve Fitbit Versa da dâhil olmak üzere, SpO2 sensörünün bulunduğu tüm Fitbit cihazlarında, alerji, astım ya da uyku apnesi gibi sağlık sorunlarının işareti olabilen solunum bozuklukları sırasında uyarı gönderilmesine yönelik bir uygulama test edilecek.

Yuen, “Fitbit Labs Sleep Score beta sürümüyle, insanların uykuları hakkında fikir sahibi olabilmelerine yönelik kullanışlı bir yeniliğin öncülüğünü yapıyoruz. Bu, kullanıcılarımızın sağlık deneyimini sürekli geliştirme yönündeki kararlılığımızın bir örneğidir.” diyor.

Fitbit, ayrıca uyku apnesi ve atriyal fibrilasyon gibi sağlık sorunları konusunda FDA (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) sınıflandırma sistemlerinin test edilip geliştirilmesi için klinik veriler toplamaya devam edecek. Fitbit, yazılımın tıbbi cihaz olarak onaylanmasını kolaylaştırmak için tasarlanan FDA’in dijital sağlık yazılımı sertifikası pilot programındaki dokuz şirketten biridir.

Doğru şekilde bir araya getirilmiş akıllı özellikler sayesinde bağlantıda kalın

Gelişmiş sağlık ve fitness özelliklerinin yanı sıra Fitbit’in ürettiği en akıllı bilekliği olan Charge 3, sizi istemediğiniz ya da ihtiyaç duymadığınız teknoloji veya ayrıntılara boğmadan, en çok önemsediğiniz verilerle bağlantıda kalmanıza yarayan akıllı özellikler sunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir