engin aksoy - vodafone turkiye

‘Fransa maçı sonrası 1.3 terabit ile hız rekoru kırdık’

Vodafone Türkiye aboneleri, Fransa ile yapılan milli maç sırasında veri kullanımı ve hız rekoru kırdı. Saniyede 1,3 terabit veri kullanım hızı ile A Milli Futbol Takımı’nın zafer gecesi gelmiş geçmiş en yüksek mobil ve sabit internet kullanımı olarak tarihe geçti.

Vodafone, 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri maçında A Milli Futbol Takımı’nın son dünya şampiyonu Fransa Milli Takımı’nı 2-0 mağlup ettiği ve grubunda liderliğe yükseldiği zafer gecesinde veri kullanım rekoruna imza attı.

Vodafone Türkiye aboneleri Fransa ile yapılan milli maçta saniyede 1.3 terabit kullanım hızıyla gelmiş geçmiş en yüksek mobil ve sabit internet kullanımına ulaştı. Böylece Türkiye’nin futbol tarihine geçen 8 Haziran, Vodafone Türkiye için de unutulmaz bir başarı günü oldu.

“En iyi ve kesintisiz müşteri deneyimini sunuyoruz”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone olarak müşterilerimizi dijital dünyanın olanaklarından en üst düzeyde faydalandırmak için bir yandan 4.5G şebekemizi geliştirirken diğer yandan da hızla artan internet trafiğinde mükemmel müşteri deneyimini sağlayacak adımlar atıyoruz.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Fransa’yı 2-0 yendiği maç gecesi, bu çalışmalarımızın sonuçlarını aldığımız tarihi bir gece oldu.

Yazılım Tanımlı Şebeke (SDN) teknolojisini şebekesinde kullanmaya başlayan ilk operatör olarak, Vodafone Türkiye aboneleri böylesi önemli bir etkinlikte en yeni ve ileri teknolojileri deneyimleme fırsatı buldu.

Sürekli geliştirdiğimiz güçlü şebeke altyapımız sayesinde, katlanarak artan internet trafiğinde en iyi ve kesintisiz müşteri deneyimini sağlamaya devam edeceğiz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir