Fujifilm, en iyi yenilikçi 100 şirketten biri

Shigehiro Nakajima başkanlığındaki Fujifilm Corporation, dünyanın en yenilikçi şirketlerinden biri olarak elde ettiği başarılarının sonucunda, arka arkaya ikinci yılda da Thomson Reuters tarafından “2013 En İyi 100 Küresel Yenilikçi”den biri seçildi.

Thomson Reuters; bu ödül ile teknolojik yeniliklerin ve geleceğin trendlerinin bir göstergesi olarak patent etkinliği ve diğer fikri mülkiyetler doğrultusunda icatları, fikri mülkiyet haklarıyla korumaya alıyor. Yenilikçi keşiflerle dünyaya öncülük etmeye çalışan dünyanın ilk 100 şirketi takdir ediyor.

Thomson Reuters’in 2013 yılındaki “İlk 100 Küresel Yenilikçi” ödülünde uyguladığı metodoloji; fikri mülkiyet ve akıllı iş birliği platformunu kullanarak belirlediği dört temel kritere dayanıyor.

Bu kriterler; “genel patent hacmi”, “patent alma başarı oranı”, “portföyün küresel erişim kapsamı” ve “patentin alıntılarla kanıtlanan etkinliği” olarak belirleniyor.

Fujifilm, “genel patent hacmi”nin yanı sıra “patent alma başarı oranı”, “portföyün küresel erişim kapsamı” ve “patentin alıntılarla kanıtlanan etkinliği” alanında elde ettiği yüksek takdir oranıyla ilk 100 şirketten biri seçildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir