Fujitsu, altyapıları sadeleştiriyor

Fujitsu, “Microsoft Storage Spaces Direct” üzerinde çalışan PRIMEFLEX sunucuları entegre ederek iş merkezli BT dağıtımını hızlı bir şekilde takip etmesine yardımcı oluyor. Önceden yapılandırılmış ve önceden test edilmiş sistemler, Microsoft’un hiper dönüşümlü veri merkezi ortamlarının dağıtımını önemli ölçüde basitleştiriyor ve hızlandırıyor. Yeni nesil sanallaştırma platformu, veri merkezi altyapılarının karmaşıklığını ve toplam sahip olma maliyetini azaltıyor.

Fujitsu, artarak büyüyen PRIMEFLEX entegre sistem portföyünü, kurumsal olarak karmaşıklığı ve veri merkezlerinde Microsoft tabanlı yüksek verimli birleştirilmiş altyapıları yerleştirme riskini azaltmaya yardımcı olan PRIMEFLEX Storage Spaces Direct ürününü tanıttı. Sunucuları, depolamayı ve ağları birleştiren; güvenilir ve kanıtlanmış Fujitsu sanal altyapı yapılandırmalarına dayanan en yeni PRIMEFLEX sistemi değişen iş gereksinimlerini destekliyor ve maliyetleri düşürmeye yardımcı oluyor.

Fujitsu PRIMEFLEX, iş odaklı veri merkezleri için endüstrinin en kapsamlı, önceden yapılandırılmış ve ön test edilmiş sistemlerden biridir. Bu yeni ek, Microsoft Windows 2016’da bulunan Microsoft Storage Spaces Direct teknolojisini kullanarak, geleneksel SAN veya NAS dizilerinin maliyetinin çok altında oldukça kullanılabiliyor, yüksek düzeyde ölçeklenebilir yazılım tanımlı depolama alanı oluşturmak için sunucu sistemlerinde yerel olarak bağlı sabit sürücüleri kullanıyor. Sonuç olarak Fujitsu PRIMEFLEX, geleceğe yönelik bir BT altyapısının hızlı bir şekilde uygulanması, dağıtım riskinin azaltılması, sahiplik maliyetinin azaltılması ve hiper dönüşümlü BT ortamlarının kurulum süresinin kesilmesi için ideal bir temel oluşturuyor.

PRIMEFLEX’in bu yeni eklentisinden yararlanan müşteri İsveç BT servis sağlayıcısı Make IT oldu. Make IT Satış Direktörü Adam Lantz, “PRIMEFLEX çözümü, veri merkezinde depolama, taban alanı, güç ve soğutma gibi değişkenlerde bize mükemmel performans ve düşük maliyet sağladı. Esnek PRIMEFLEX platform tasarımı, gelecekteki büyüme hedeflerimiz için yatırım korumasına dönüştürülmüş olarak her ölçekteki müşterinin ihtiyaçlarına cevap verebilmemiz anlamına geliyor”.

Fujitsu EMEIA Veri Merkezi Kategori Yöneticisi Olivier Delachapelleise şunları söyledi: “Veri merkezi sanallaştırması, BT altyapılarının verimliliği, performansı, kullanılabilirliği ve esnekliği için büyük bir destek sağlayan, adeta oyunu değiştiren bir teknoloji. Kuruluşlar; dijital iş süreçlerine geçtikçe, hiper dönüşümlü altyapıya geçmek bir sonraki adımı oluşturuyor. Hiper dönüşümlü atyapı son derece esnek ve çeviktir. Bu daişletmelerin BT kaynaklarını değişen iş taleplerine kolayca uyarlayabildikleri anlamına gelir. Bununla birlikte, son derece karmaşık ve zaman alıcı olduğu ve uzman becerileri gerektirdiği için, sıfırdan hiper dönüşümlü bir altyapı temeli kurmak ekonomik anlamda mantıklı değil. Hiper dönüşümlü sistemlere geçerken sıkıntı yaşamamak için Fujitsu ve Microsoft; uygunluğu kanıtlanmış ve entegre bir platform sağlamak için birlikte çalıştılar”.

Hız, PRIMEFLEX sisteminin temel özelliği ve bu özellik yüksek hızlı flaş depolama sayesinde yüksek verimli, düşük gecikmeli ağ teknolojisi ile birlikte, ultra hızlı ve milisaniyenin altında müdahale süreleri sağlayan yepyeni bir teknoloji. Yapılandırmalar yalnızca iki sunucudan başlar ve 800’e kadar sanal sunucuyu veya masa üstü sunucuyu destekleyen 16’ya kadar makineyi esnek bir şekilde ölçeklendirir ve kapsamlı otomasyon olanakları sunarak bakım görevlerinde zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olur. Fujitsu, “Storage Spaces Direct” için PRIMEFLEX Entegre Sistemi özellikle BT desteğinin kısıtlı olduğu küçük ve orta ölçekli işletmeler işletmeler ve uzakta ofisleri ve şubeleri olan işletmeler için idealdir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir