Fujitsu, PRIMEQUEST sunucuları ile performans rekorunu kırdı

Fujitsu, Primequest Sunucuları ile veri merkezi sanallaştırma ve online işlem konusunda kıyaslamalı dünya rekorunu kırdı. PRIMEQUEST 2800E Sunucusu ile “eşleştirilmiş” konfigürasyonda farklı işlemci sınıflarında gerçekleştirilen yeni VMmark kıyaslamaları, FUJITSU’nun sanallaştırma konusundaki seçkinliğini gösterdi.Fujitsu bu yeni rekor ile kritik görev PRIMERGY sunucu sistemlerinde performans söz konusu olduğunda pazar lideri olduğunu kanıtladı.

PRIMEQUEST 2800E, türdeş sunucu konfigürasyonuyla rekor kırarak, en iyi tek sistem içerisinde dört adet iki soketli bölümlendirme sahibi iki soketli sistem olduğunu gösterdi, aynı zamanda iki sunucu üstünde dört adet 4 soketli bölümlendirme bazında “VMmark bütünsel dünya rekoru” kırdı.

Bu sonuçlar donanım bölümlendirme yeteneği sayesinde elde edilmiş ileri esneklik ve etkinliği kanıtlarken Fujitsu’nun yakın rakiplerini neden sürekli alt ettiğini de gösteriyor. PRIMEQUEST 2800E aynı zamanda, TPC-E kıyaslamalı testlerinde elde ettiği 8582,52 tpsE ve tpsE başına 205 USD’lık fiyatıyla yeni bir dünya rekoruna imza attı. (1 Mayıs 2014 tarihinde ulaşıldı).

Bu etkileyici sonuçlar PRIMEQUEST 2800E sisteminin UNIX sistemlerine eşdeğerde erişim ve yüksek performansa ihtiyaç duyulan kritik görev uygulamalarında, yüksek ölçekli veritabanları ve gerçek zamanlı analitik çözümlerde ideal bir sistem olduğunu gösteriyor.

x86 tabanlı mimarisinin esnekliği ve maliyet avantajı ile oluşan sistemin kritik görev özellikleri şaşırtıcı düzeyde platform güvenilirliği sağlarken aynı zamanda inovatif hata önleyici ve kendi kendini tamir edebilme özelliklerini sunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir