Fujitsu PRIMERGY RX500 S7 ile yüksek performans

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, büyük konsolidasyon ve sanallaştırma projeleri için optimize edilmiş dört soketli PRIMERGY RX500 S7 sunucuyu piyasaya sürdü. PRIMERGY RX500 S7, dört soketli sunucu performansını ve ekonomik ölçeklenmeyi iki soketli sunucuların uygun maliyeti ve etkinliği ile birleştirerek kullanıcıların yatırımlarının korunacağını garantiliyor. Sunucu, gerektiği zaman iki soketten dört sokete yükseltilebiliyor. PRIMERGY RX500 S7, PRIMERGY iki soketli S7 nesil ürünlerle ortak bileşenlerinin bulunması, basitleştirilmiş güç yönetimi özelliği ve %94 verimli güç üniteleri sayesinde enerjiyi oldukça verimli kullanıyor.

PRIMERGY RX sunucu ailesinin dinamik iş altyapılarına uygun, çok yönlü platformlar olarak uzun bir geçmişleri bulunuyor. Modüler tasarımlı yeni PRIMERGY RX500 S7 de büyüyen BT ortamlarının konsolidasyon ve genişleme ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Kullanımına iki işlemci konfigürasyonuyla başlanan raf tipi sunucu PRIMERGY RX500 S7, gerektiği zaman kolaylıkla ve ekonomik bir şekilde dört işlemciye yükseltilebiliyor. Bu durumda belleği de ikiye katlanarak 1536 GB’a yükseliyor. Aynı zamanda sunucu ve raf altyapılarının değiştirilmesine gerek kalmadan mevcut PCIe Gen3 yuvalarının sayısı 11’e çıkıyor.

Sistemin yükseltilmesi yeni bir LAN kartının takılması kadar kolay bir şekilde yapılabiliyor. İki soketli konfigürasyon kapsamında sunucuda Intel Xeon E5 ürün ailesinden iki adet 24 DIMM’lik ve 768 GB’lik belleğe sahip işlemci yer alıyor. Dört soketli konfigürasyona yükseltildiği zaman ise sunucunun 48 DIMM’lik ve 1536 GB’lik belleğe sahip dört adet Intel Xeon işlemcisi bulunuyor. Böylece kullanıcılar birden fazla iki soketli sunucuya ihtiyaçları olmadan daha fazla sayıda ve daha büyük sanal makineyi tek bir sunucu üzerinden yönetebiliyor.

Daha az sayıda sunucu üzerinden daha fazla iş yürütebilen kullanıcıların enerji, sunucu yönetimi ve BT altyapı maliyetleri de azalıyor. Raf yeri, soğutma, kablo ve eleman maliyetlerinden tasarruf edebiliyorlar. Bir kaç büyük sunucunun yönetilmesi fazla sayıda küçük sunucunun yönetilmesinden hem daha kolay, hem de daha uygun maliyetli oluyor. Bunun yanı sıra şirketler ana bilgisayarların sayısını azaltarak ana bilgisayar bazlı uygulama ve yazılım lisanslarını da daha etkin bir şekilde kullanabiliyor.

PRIMERGY RX500 S7, rekor kıran iki soketli PRIMERGY S7 jenerasyonuyla aynı güç yönetimi özelliklerine ve bileşenlere sahip olduğu için enerji tasarrufunun yeni standartlarını belirliyor. Önceden belirlenmiş profiller üzerinden belleği düşük voltajla kullanması ve akıllı güç yönetimi sayesinde fazla hareketin olmadığı günlerde enerjiyi en düşük seviyede kullanıyor.

Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer, “Günümüzde kullanıcıların gelecekteki taleplerine de cevap verme kapasitesine sahip, başarıyla büyümelerini sağlayacak, en yüksek fiyat/performans oranını ve esnekliği sunan BT altyapı çözümlerine ihtiyacı var. PRIMERGY RX500 S7 ürünümüzle enerjiyi oldukça verimli kullanan, ölçeklenebilir, maliyet tasarrufu sağlayan dört soketli bir sunucu sunuyoruz. Müşterilerimize gelecekteki ihtiyaçlara göre genişleyebilecek, mükemmel, ekonomik bir çözüm sağlıyoruz.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir