Fujitsu PRIMERGY’den enerji verimliliği rekoru

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, PRIMERGY tek ve çift soketli sunucularının enerji verimliliği alanında lider olduğunu açıkladı. Standart Performans Değerlendirme Kurumu’nun (SPEC) açıkladığı yeni sonuçlar Fujitsu PRIMERGY TX120 S3p tek soketli kule tipi sunucunun SPECpower_ssj2008 sıralamasında elde ettiği 6,109 ssj_ops/watt’lık puanla enerji verimliliği alanında dünya rekoru kırdığını kanıtladı. Fujitsu PRIMERGY BX920 S3 çift soketli blade tipi sunucu ile PRIMERGY RX100 S7p raf tipi sunucu ise enerji verimliliği performanslarıyla “sınıfının en iyisi” seçildi.

İş dünyasına sunulan avantajlar

Fujitsu PRIMERGY TX120 S3p, yüksek performans ve enerji verimliliğini kule tipi veya masa üstü formunda birleştirerek uçtan uca çözüm sunan bir üründür. Dosya, print, web veya terminal sunucusu olarak ideal bir ürün olan sunucu, bir önceki ödüllü TX120 S3 nesline göre watt başına % 30 daha fazla performans sunuyor. PRIMERGY TX120 S3p, PCle Gen3 desteğiyle iki kat daha fazla bant genişliği, E3-1200v2 Intel’s Xeon işlemci ailesiyle gelişmiş performans sağlıyor. Bunun yanı sıra genel enerji tüketimini 1600 MHz’ye kadar azaltırken belleği yüksek hızla çalışıyor.

PRIMERGY RX100 S7p raf tipi sunucu ile PRIMERGY BX920 S3 blade tipi sunucu da Fujitsu’nun çevreyi korumaya olan bağlılığının birer kanıtıdır. Fujitsu PRIMERGY RX100 S7p raf tipi sunucu kendi sınıfında en yüksek enerji verimliliğinin yanı sıra farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak opsiyonel eklemeler de sunuyor. Gücünü Intel Xeon işlemcilerden alan sunucularda yeni E3-1200v2 ürün ailesinden işlemciler kullanılıyor. Bütçesi limitli olan şirketlerin en yüksek sunucu performansından faydalanmalarını sağlayan ürün aynı zamanda zorlu çevre kurallarına da uyum sağlıyor.

Fujitsu PRIMERGY BX920 S3 çift soketli blade tipi sunucu ise Intel Xeon E5-2400 işlemcilerle ideal performans – uygun maliyet dengesini sunuyor. PRIMERGY BX920 S3’ün iki adet Intel Xeon E5-2400 işlemcisi, iki adet ‘hot-plug’ disk sürücüsü, 384 GB’a kadar DDR3 belleği ve esnek 10 Gigabit Converged Network Adapter’ı bulunuyor. Fujitsu PRIMERGY BX920 S3 ana iş uygulamaları ve sanal istemci hesaplamaları senaryoları için en uygun üründür.

İlginizi çekebilir:  Gartner, Fujitsu’yu Avrupa’nın en iyisi seçti

Enerjiyi verimli kullanan PRIMERGY dört soketli sunucu

Intel Xeon E5-4600 ailesi işlemciler, fiyat-performans oranını dengeleyerek çift soketli olarak da sunulabilen bu sunucuları dört soketli sunucu performans sınıfına yükseltiyor. Bu, daha büyük iş yükleri için yüksek performansın yanı sıra konsolidasyon ve büyüme için de daha fazla yer sağlıyor. Büyüme sürecinde sunucu veya rafın altyapısı üzerinde değişiklik yapılması gerekmiyor. Sonuç olarak ürün, enerjiyi verimli kullanan, ölçeklenebilir ve uygun maliyetli, yüksek performanslı bir sunucu olarak dikkat çekiyor.

Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Yeni benchmark sonuçları Fujitsu’nun geçmişte sunucuların enerji verimliliği konusunda lider olduğunu ve gelecekte de olacağını teyit ediyor. Orta ve büyük ölçekli işletmelerin enerji limitlerini yönetebilmeleri ve enerji maliyetlerini düşük tutmaları büyük önem taşıyor. PRIMERGY TX120 S3p, şirketlerin enerji bütçesine yük olmadan yüksek bilgi işleme kapasitesiyle bu stresi azaltıyor. Fujitsu PRIMERGY TX120 S3p, yüksek, kaliteli performans sunarken dünya pazarındaki en yüksek enerji verimliliğini de garantiliyor.”

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir