Fujitsu’da bayrak değişimi

Fujitsu’nun 2009 yılından bu yana Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürlüğü görevini yürüten Halit Zaim 2 Ocak 2014 tarihinde görevini Ali Kançal’a devretti.

Zaim, son 14 yılda Fujitsu markası altında Türkiye’nin ilk PC üretim hattının hayata geçirilmesi, Sosyal Güvenlik Kurumu Sistemi içinde oluşturulan Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi, Maliye Bakanlığı Vergi Dairesi Otomasyon Projesi (VEDOP), Elektronik Kamu Alımları Platformu Projesi (EKAP) ve Mili Eğitim Bakanlığı Engelli Çocuklar için Eğitim projelerine imza attı.

Halit Zaim’den görevi devralan Ali Kançal, 1989 yılında Boston Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına İspanya’da seramik endüstrisinde atıldı. Aralık 1991’e kadar burada uluslararası satışlardan sorumlu olarak çalıştıktan sonra IBM Türk’te göreve başladı.

Ocak 2009 tarihine kadar çeşitli satış ve yönetim kademelerinde çalışmaya devam ettiği IBM Türk’te Ocak 2007 – Haziran 2008 arası Teknoloji Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Bu görevi takiben Ocak 2009’a kadar Madrid’deki IBM Güneybatı Avrupa merkezinde dış görevde bulundu.

Ali Kançal son olarak, Şubat 2009 – Ocak 2012 tarihleri arasında Türkiye ve Azerbaycan pazarlarından sorumlu olarak Alcatel-Lucent Teletaş firmasında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir