Fujitsu’dan biyometrik PalmSecure kimlik doğrulama cihazı

Fujitsu, şirketler ve KOBİ’lerde giriş kontrolünde kullanılan kimlik doğrulama sistemlerinin yerini alacak kullanıma hazır biyometrik PalmSecure Kimlik Doğrulama Cihazı’nı (ID Access), Avrupa’da satışa sundu. PalmSecure Kimlik Doğrulama Cihazı, entegre bir PalmSecure sensörüne sahip ve kişilerin kimlik doğrulamasını avuç içi damar taraması yaparak gerçekleştiriyor. PalmSecure Kimlik Doğrulama çözümü mevcut donanıma hızlı bir şekilde ve kolaylıkla entegre edilebiliyor.

Biyometrik doğrulama sistemleri; pin kodları ya da şifreler, anahtar ya da giriş kartları kullanılan geleneksel doğrulama sistemlerine oranla yüksek bir kesinlik derecesi sağlıyor. Geleneksel kimlik doğrulama sistemlerine göre büyük farklılıklar içeren, kullanıcı dostu ve hijyenik biyometrik sistemler sayesinde kayıp, paylaşım, kopyalanma ya da çalınma gibi riskler de ortadan kalkıyor. Böylece işletmeler belirlenmiş kişilerin eylemlerini birbirleriyle ilişkilendirerek özellikle unutulan şifreler nedeniyle ortaya çıkan zaman kaybından da kurtulmuş oluyor.

PSN900 PalmSecure Kimlik Doğrulama Cihazı; Fujitsu’nun ödüllü biyometrik avuç içi damar tarama sistemini temel alıyor. Cihaz, entegre PalmSecure sensörü ve dokunmatik ekrandan oluşuyor ve çok faktörlü kimlik doğrulama sağlamak için farklı konfigürasyonlarla sunuluyor. Seçenekler arasında, Mifare kartları ya da HID kartları kullanılan okuyucular mevcut. Alternatif olarak cihaz sadece PalmSecure sensörü ile de konfigüre edilebiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir