Fujitsu CELSIUS C780 Rack

FUJITSU’dan yeni CELSIUS C780 Rack İş İstasyonu

Fujitsu, yüksek grafik işlemci talebi olan uygulamalara yönelik, esnek ve güvenli biçimde uzaktan erişim sağlayan Fujitsu CELSIUS C780 ile raf iş istasyonlarının performansını üst seviyelere taşıyor.

CELSIUS C780, en yeni Intel işlemci teknolojisini kullanarak tek bir rack ünitesiyle tam iş istasyonu performansını sunuyor. CELSIUS C8780, kullanıcı verilerini veri merkezinde tutarak güvenliği sağlıyor ve yüksek bilgi işlem gücü ile uzaktan erişimle çalışan CAD veya medya ve eğlence uygulamaları için ideal bir seçim sağlıyor.

Yeni rack iş istasyonu aynı zamanda, güvenlik kontrol merkezleri ve ticari alanlarda büyük ekran bağlantılarının yanı sıra otomotiv, havacılık, yayıncılık, enerji ve sağlık gibi endüstrilerde grafik işlem yoğun uygulamalar için mükemmel bir sistem sunuyor.

Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar veya ince istemcilerden gelen uygulamalara esnek ağ tabanlı erişim sağlayan CELSIUS C780, kullanıcılarına neredeyse her yerden çalışabilmelerini sağlayarak, bir masaüstü makinesinin çalışma gürültüsü veya alan gereksinimi olmadan, üst düzey bir iş istasyonunun performansını sunuyor.

İş istasyonu, önceden yüklenmiş Windows 10 Pro ile birlikte geliyor ve iki adet tek kalınlıkta yüksek imkanlı grafik kart ya da bir adet çift kalınlıkta ultra üst düzey grafik kartını destekliyor.

Bu haliyle video kurgu, mühendislik simülasyonları veya animasyonlar için ideal bir seçim sunuyor. CELSIUS, en yeni Intel Core’i ve Intel Xeon E-2100 işlemci ailesine sahip olduğundan, kullanıcılar kendi ihtiyaçları için en doğru işlemci performansını seçebiliyorlar.

CELSIUS, azami giriş/çıkış performansı ve yüksek hızlı SATA SSD için yerleşik (M.2) veya çevresel PCIe yarıiletken sürücüler (SSD) dahil depolama çözümlerinin arasından seçim imkanı ile son derece esnek seçenekler sunuyor.

CELSIUS C780, birden fazla disk sürücüsünde verilerin güvenilirliğini sağlamak için NVMe RAID 0, 1, 5 ve 10 seviyelerini destekleyen iki M.2 genişletme yuvasına sahiptir.

Tüm takip ve yönetsel komutlarla ilgilenen yerleşik Yaşam Döngüsü Yönetimi ve Fujitsu Entegre Uzaktan Yönetim Kontrolörü Fujitsu ServerView sayesinde sistemin yönetimi oldukça basitleştirilmiş durumda.

Ayrıca, Fujitsu’nun Cool-Safe Advanced Thermal Design teknolojisi ile iş istasyonu, 5° C ve 40° C arasında ortam sıcaklığında çalışabilmesiyle daha fazla enerji tasarrufu sağlayabiliyor.

Fujitsu CELSIUS C780, 25 Nisan 2019’dan itibaren doğrudan Fujitsu’dan ve Fujitsu’nun SELECT kanal ortaklarından edinilebilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir