G20 Zirvesi’nin enerjisi Aksa Jeneratör’den

Dünya liderlerini bir araya getiren G20 Zirvesi, 15-16 Kasım 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirildi. G20 üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanları ile bazı uluslararası kuruluşların temsilcilerinin önemli konuları ele aldığı zirvenin enerji ihtiyacı, 16 farklı noktada 60 adet jeneratör ve süper sessiz mobil jeneratörler ile Aksa Jeneratör Kiralama Şirketi tarafından karşılandı.

Dünya’nın en büyük 19 ekonomisini ağırlayan G20 Zirvesi 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya’da 10 binden fazla kişiyi ağırladı. Küresel ekonomik sorunların dışında bu yıl ilk kez terör, Suriye krizi ve mülteci sorunlarının ele alındığı G20 Zirvesi’nde “kapsayıcılık, istihdam ve uygulama” başlıkları altında ekonomik konulara değinildi. Türkiye’nin tanıtımı adına da önemli olan zirvenin toplamda 15 MW güç ile enerji ihtiyacı Türkiye’nin lider jeneratör firması Aksa tarafından karşılandı.

Aksa Jeneratör Kiralama Genel Müdürü Murat Dönmez bu önemli organizasyonda Aksa Jeneratör Kiralama olarak enerji desteği vermelerinden gurur duyduklarını ifade etti. Zirvenin ana elektriğini sağladıklarını belirten Murat Dönmez konuyla ilgili:

“Bu büyük organizasyonda günlerdir çalışmalarımızı sürdürerek Antalya Belek bölgesine 16 ayrı noktaya 60 adet jeneratör ve süper sessiz mobil jeneratör kiraladık. 10 bin metre kablo ve 60 adet dağıtım panosu ile gerekli olan her noktaya enerji sağladık. 15 kişilik bir ekiple bu önemli organizasyona hazırlanarak G20 liderler zirvesi toplantı salonu, basın merkezleri, canlı yayın bölgelerinin yanı sıra güvenlik ve irtibat çadırlarına kesintisiz ana enerji sağladık” dedi.

Türkiye’deki büyük proje ve etkinliklere destek verdiklerini vurgulayan Dönmez, birçok devlet liderinin yer aldığı ve büyük bir önemle hazırlanan G20 Zirvesi’nde Aksa olarak aynı hassasiyetle çalışıp, enerji kapsamında sorunsuz bir organizasyonu daha tamamladıklarını belirtti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir